Zopakují kanonádu? Loňskou obnovenou ligovou premiéru a šestibrankovou houpačku si mohou o víkendu připomenout fotbalisté Jihlavy a pražské Slavie. V Edenu se střetnou v rámci jedenadvacátého kola zítra v 17 hodin o body potřebné k úniku ze sestupového pásma.

Vysočině se proti jednomu z nejpopulárnějších tuzemských klubů historicky v lize daří. Z pěti odehraných zápasů prohráli pouze jednou, bylo to však osudové utkání na jaře 2006. Po domácí porážce 0:3 totiž Jihlava spadla na šest let do druhé ligy.

Rotace sešívaných trenérů

Po návratu mezi elitní celky hrála Vysočina hned znovu se Slavií, na nádherném stadionu v Edenu pak odehrála fantastické představení. S hořkou tečkou. Nováčkovi nestačilo ani vedení 3:0 k vítězství, body se po remíze 3:3 dělily na půl.

Atraktivitě nedělního duelu přidává skutečnost, že zmíněný obrat řídil z lavičky Slavie současný kouč Vysočiny Petr Rada. „Tento strhující a málo vídaný zápas si samozřejmě vybavuji, ale mé vzpomínky se k němu nevrací. Soustředím se na svůj tým a úspěch v nadcházejícím utkání na Slavii," odmítá sentiment jihlavský trenér.

Navíc za rok a půl se kádr Slavie hodně proměnil, takže těžko se nějak od tohoto duelu odrážet při přípravě na blížící se střetnutí. „Ve Slavii se za tu dobu vyměnili tři trenéři a přišla řada nových hráčů," upozorňuje Rada. „Slavii v poslední době kvalitně posílili fotbalisté z ciziny, do týmu se vrátili Necid, Piták a Vošahlík. Slavia tak dnes disponuje vhodně poskládaným kádrem a v posledních kolech se jí daří. Hodně nešťastně prohrála v Teplicích a naposledy doma po zásluze porazila Znojmo. Prezentuje se ofenzivním fotbalem, který lze očekávat i v neděli," varuje Rada.

Další reparát

Podobně jako před dvěma týdny na Dukle bude Vysočina znovu v Praze toužit po nápravě domácího zaváhání.

Ztráta nadějně rozehraného utkání s Teplicemi stále mrzí. „Především jsem byl hodně naštvaný, že jsme nedotáhli do konce dobře rozehraný zápas. Ve druhé půli jsme byli zbytečně pasivní a poté jsme soupeři vlastní chybou umožnili vyrovnat. Utkání s Teplicemi jsme si s hráči u videa důkladně rozebrali a ukázali jsme si chyby. Teď už se ale plně soustředíme na Slavii," dodává jihlavský lodivod, který nevylučuje změny v sestavě.

Ať už kvůli hernímu pozvednutí, tak rovněž vzhledem ke zdravotnímu stavu hráčů.

V neděli na Slavii budou zcela jistě chybět marodi Jaromír Blažek a Tomáš Marek, nespecifikovaná drobná poranění trápí i další hráče.

V brance tak dostane příležitost odchovanec Slavie Jan Hanuš, další případné změny ale odtajní trenér až těsně před duelem.