Remíza jako vítězství. Spokojeni s výsledkem odjížděli v sobotu z Příbrami jihlavští fotbalisté. Po nepovedeném druhém poločase byli rádi, že živější domácí hráči dokázali jejich náskok jen dorovnat.

Vstup do utkání vyšel lépe hostům. „Soupeř dobře držel balon, my jsme nebyli příliš aktivní. První půli hodně ovlivnila inkasovaná branka, naši kluci byli zakřiknutí," připustil domácí lodivod Pavel Tobiáš.

Zajímavější byl rozhodně druhý poločas. Domácí totiž neuvěřitelně ožili a začali diktovat tempo hry. Naopak Vysočina jako by zdřevěněla a přestala stíhat. „Ve druhém poločase se hrál hlavně naší zásluhou výborný fotbal. Hráli jsme agresivně, na hranici sebeobětování. Měli jsme spoustu šancí, kdy tam míč létal okolo jejich branky. Utkání jsme měli rozhodnout ve svůj prospěch," mrzelo Tobiáše.

Jihlavští fotbalisté se dostali pod tlak částečně i vlastní vinou. „Druhý poločas nám vůbec nevyšel. Nezachytili jsme začátek a pak už to vůbec nešlo," popsal průběh zápasu stoper Vysočiny Petr Tlustý. „Nezakombinovali jsme, nedokázali jsme přihrát, ztráceli jsme balony, z toho oni poté chodili do protiútoků."

Rychlé výpady domácí tahali většinou moderně po stranách hřiště, kde měli Jihlavští velká okénka. A hodně hořelo i ve vápně před Hanušem, kde ve vzduchu Středočeši kralovali. „My jsme věděli, že ze standardek budou nebezpeční, protože mají vysoké hráče. Prali jsme se s tím, jak se dalo," krčil rameny Tlustý.

Průběh utkání nepřekvapil ani Luďka Klusáčka. „Byl to typický zápas v Příbrami, nijak zvláštní fotbal plný standardních situací. Nebylo to pro nás vůbec jednoduché, i když jsme věděli, co nás tady čeká," hodnotil duel jihlavský trenér. „Ve druhém poločase jsme se dostali pod tlak, postupně přicházela i únava, síly ubývaly, proto jsme dělali i víc chyb."

Stratég Vysočiny také při pozápasové tiskovce, vzhledem k rozjitřenému ovzduší v nejvyšší soutěži, zariskoval opletačky se svazem. Nevoněl mu příliš způsob vedení utkání. Na dotazy novinářů totiž mnohoznačně pronesl: „Chtěl jsem prostě jen říct, že jsme se připravovali na velké množství standardních situací domácího týmu. Nenarážím tím na nic, ani na rozhodčí. Ale jsme v Česku, každý má svého dvanáctého hráče."

Což pochopitelně domácí viděli zcela jinak. „Jihlava pod tlakem faulovala, z toho pramenila celá řada našich standardek a rohových kopů," domnívá se Tobiáš.

Přes určité roztrpčení se ale autor jihlavské branky i trenér shodli na tom, že výsledek je pro tým dobrý: „Bod je pro nás určitě takové malé vítězství," pokýval hlavou Petr Tlustý.

„Chtěli jsme tady vyhrát, ale bod z Příbrami je pro nás cenný," uzavřel Klusáček.