I. LIGA DOROSTU U17

JIHLAVA – ML. BOLESLAV 2:1p

Úvod byl hodně zajímavý a domácí mohli několikrát udeřit. „My jsme měli silných třicet minut, což jsme chtěli, to kluci splnili výborně,“ potěšilo trenéra Michala Vávru, jehož tým zahodil několik šancí a před vedoucí brankou přežil šanci soupeře, který orazítkoval tyč. Až pak se probil obranou Savi a střelou k tyči otevřel skóre. Netrvalo dlouho a radost propukla i v mladoboleslavském táboře. „Byli jsme vzadu špatně postavení,“ uvědomuje si kouč Jihlavy.

Ta ve druhé půlce tahala za kratší konec. „Soupeř měl navrch, byl fyzicky vyspělejší a víc na balonu, a mohl to rozhodnout a vyhrát,“ uznal Michal Vávra, jehož výběr nakonec šance soupeře přežil a zápas dotáhl do remízového konce. Vítěze tak musel určit penaltový rozstřel, který domácí zvládli bravurně. Všichni čtyři střelci proměnili, hosté jednou ztroskotali na Prchalovi, jednou pálili vedle. „Kluci se proti dost dobrému soupeři vydali ze všech sil, hráli na maximum a byli za to odměněni i výsledkově. To je pozitivní, nový impuls do další práce a tréninku,“ hodnotí Vávra.

Góly: 30. Savi, rozhodující pen. Došek – 36. Petr. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 1:0. Diváci: 64. Poločas 1:1. Jihlava: Prchal – Shudeiwa (88. Pavlík), Vacek, Trinh, Luňáček, Fila (76. Došek), Jiroušek (46. Hlaváč), Savi, Nehyba, Franěk (76. Šimon), Němeček (67. Jiránek).

Ostatní výsledky 1. kola: Zlín – Plzeň 0:3, Olomouc – Slovácko 2:3, Dukla Praha – Slavia Praha 1:3, Pardubice – Sparta Praha 0:4, Ostrava – Hradec Králové 5:4, Příbram – Brno 2:0.