Důležitá bitva. Tři týdny odpočinku jsou minulostí, zítra se znovu rozběhne nejvyšší tuzemská fotbalová soutěž. Do bojů zasáhne i FC Vysočina, který čeká duel na půdě nováčka první ligy, Sigmy Olomouc. Protivníkům patří aktuálně sousední příčky na rozhraní sestupu, pro oba to tak bude mimořádně důležité utkání.

Jihlavané vyrazí na Andrův stadion počtvrté v historii. Zatímco při své premiéře v roce 2005 tam vyhráli 2:1, poslední dvě vystoupení jim tam nevyšla a inkasovali celkem sedm branek (0:3, 3:4). Vzhledem k této skutečnosti, i současnému vývoji tabulky, se Vysočina určitě nebude chtít vracet domů s prázdnou. „Jak nám, tak ani Sigmě se zatím výsledkově nedaří podle představ," připouští i jihlavský asistent Roman Kučera. „Olomouc hledá optimální složení sestavy a v sobotním duelu nutně potřebuje zvítězit. V tom by mohla být naše výhoda, neboť větší tlak bude nepochybně na straně domácího celku," domnívá se zkušený kouč.

Trenéři si uvědomují, že poslední výkony týmu v lize, v poháru ve Staré Říši i v modelovém přípravném duelu s vlastní juniorkou by na úspěch rozhodně nestačily. „K tomu, abychom tam mohli uspět, musíme předvést nadstandardní týmovou hru, která bude podpořena výbornými individuálními výkony. Hodně důležité bude, kdo vstřelí první branku. Od ní se poté bude duel odvíjet," odhaduje Kučera.

Vysočina se zatím trápí v koncovce, v pěti zápasech skórovala jen dvakrát. Domácí inkasovali za tuto porci duelů devětkrát. I proto v reprezentační pauze posílili obranu o zkušeného Romana Hubníka z Plzně. „Předpokládáme, že Hubník se zařadí do stoperké dvojice vedle Radakoviče," přemítá Kučera.

Trenér Klusáček využil pauzy ke kondiční i herní přípravě. V posledním týdnu pak jihlavští hráči pilovali i prokletou koncovku. „Zejména v tomto týdnu jsme se hodně věnovali útočné taktice a samozřejmě i vlastní koncovce. Rozhodně to ale nebylo jen o tréninku zakončení, šlo o ofenzivní činnosti celého mužstva. Věříme, že v Olomouci branku dokážeme vstřelit," uvedl jihlavský asistent.

Třítýdenní pauza pomohla Vysočině i po zdravotní stránce. Celý realizační tým se snažil doléčit zraněné a nemocné hráče, aby se vrátili do přípravy s týmem. Podařilo se. „Do zápasů nemůžeme počítat už jen se stoperem Šourkem," prozradil Kučera. „Logicky to výrazně zvedlo konkurenci v týmu, a máme pro základní sestavu z čeho vybírat. Těší nás, že je do utkání připraven i gólman Hanuš, kterého trápil zraněný prst."