Českobudějovičtí vyslali na hřiště sestavu bez pěti svých největší opor (Staněk, Kladrubský, Havel, Grajciar, Táborský), přesto v úvodu utkání působili kompaktněji a také se dostali rychle do vedení.

Po autovém vhazování se dostal až před Vejmolu Ledecký, a domácího gólmana přeloboval – 0:1.

Hosté dál tvořili hru, Vysočina se rozjížděla v chladném počasí poměrně ztuha. Až po půl hodině hry Šulc vyzkoušel Křížka, hostující brankářská dvojka předvedla první ze svých skvělých zákroků zápasu.

Jihlavané se přesto tímto momentem dostali více do hry a do přestávky se dočkali i vyrovnání. Šulc nabil Vaculíkovi, který ranou k tyči vyrovnal.

Ve druhé půli se již hrálo výhradně podle jihlavských not. Souboj ofenzivy domácích s hostujícím brankářem ale vyzněl vysoko na body pro Křížka. A když už jej Zoubele překonal, míč se odrazil od tyče jeho branky.

Vysočina tak má dvě kola před koncem na čtvrtý Hradec Králové šestibodový náskok, vzhledem k vyrovnané bilanci vzájemných zápasů (0:1, 1:0) ale ještě jistotu postupu do baráže nezískala.

V závěrečných dvou kolech se navíc Jihlavané střetnou s dalšími celky bojujícími o baráž, Ústím nad Labem a Zbrojovkou Brno.

JIHLAVA – ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:1
Góly: 45. Vaculík - 14. Ledecký. Rozhodčí: Orel – Vitner, Vaňkát. ŽK: Novák (ČB). Diváci: 960. Poločas: 1:1. Jihlava: Vejmola – Vedral, Tijani, Chlumecký, Novotný – Šulc, Vaculík – Petr (60. Preisler), Zoubele, Javůrek (78. Šefčík) – Klíma (80. Jawo). Č. Budějovice: Křížek – Řezáč, Fišl, Novák, Helešic – Čavoš, Javorek (82. Brandner) – Martan (60. Wermke), Havelka (87. Havel), Provod – Ledecký. Nejlepší hráči: Vaculík, Šulc - Křížek.