Co mají společného muži, kteří v posledních letech pravidelně Vysočinu přiváděli na trávník? Všichni skončili náhle a překvapivě.

Začalo to špílmachrem Petrem Vladykou. I když Vysočina neměla v létě 2007 za režiséra a tvůrce hry náhradu, s klidnou hlavou se vzdala jeho služeb.
„Roky nezastavíte,“ zdůvodnil tehdy odchod někdejšího futsalového reprezentanta ředitel klubu Zdeněk Tulis. Vladykovi přitom tehdy bylo dvaatřicet let. Kapitánskou pásku po něm převzala ikona jihlavského klubu Michal Kadlec, který mu už předtím dělal zástupce. Ve funkci stálého lídra vydržel pouze sezonu. Pak si hráči zvolili kanonýra Petra Faldynu.

Ten přiváděl Jihlavu na trávník v ročníku 2008/2009. Po něm mu vedení neprodloužilo smlouvu. I když se jednalo o kanonýra, který v 96 zápasech nastřílel úctyhodných 46 branek.

„Nenaplnil naše očekávání,“ znělo z vedení klubu. Pravdou ovšem je, že po třech letech chtěl odejít i sám hráč, který nakonec zakotvil ve slovenské Senici.

No a jeho roli lídra v týmu převzal opět Michal Kadlec. Tentokrát se zdálo, že nadobro. Jenomže chyba lávky. Třiatřicetiletý stoper se překvapivě nevešel do zimního kádru trenéra Luboše Urbana, který, stejně jako jeho předchůdci, hlásají cosi o přebudování kádru.
Kdo další bude na řadě?

Více večtvrtečním vydání Jihlavského deníku