Měl by jím být nováček třetí nejvyšší rakouské soutěže (podle informací Deníku by to měl být SV Gaflenz, pozn. aut.).

„Hledají tvrdého, průbojného a zkušeného útočníka, takže se nabídka dostala až k nám,“ prozradil ředitel Zdeněk Tulis, který by polenskému odchovanci v odchodu nebránil.

„Máme dost útočníků i mladých, takže pokud bude mít klub i hráč zájem, tak v tom nevidím problém.“

Samotný hráč nechce předbíhat událostem. „Vše se uvidí až ve středu, zatím tam jedu jen na zkoušku. Je tam i jeden kluk z Hradce, tak nebudu jezdit sám,“ uznal Kaplan, kterému nabídka přišla vhod. „Je pravda, že jsem plánoval odejít do Rakouska, a když pak přišel pan Tulis s touto nabídkou, tak jsem ji přijal.“

Jedenatřicetiletý forvard se v Jihlavě moc dlouho neohřál. Na Vysočinu se po třech letech strávených v Příbrami a Prešově vrátil loni v září, kdy si ho vyhlédl kouč Karol Marko.

Pod ním odehrál sedmnáct druholigových zápasů a vstřelil jednu branku. O necelý rok později si zřejmě opět sbalí kufry a opustí svou rodnou hroudu.

„Jestli bude mít rakouský klub zájem, tak se vše musí dořešit nejdéle do středy, protože tehdy končí přestupní termíny v Rakousku,“ odkryl termín, dokdy by měla být celá záležitost vyřešena, Tulis.

Jaká bude forma působení? „Jelikož má Tomáš ještě rok smlouvu u nás, tak by se mělo jednat o hostování,“ předpověděl šéf klubu.