Z okresního přeboru mužů jde do krajské soutěže Černíč, která si historický postup do I. B třídy vybojovala s předstihem. „Co vím, tak ti už se na to těší," říká sekretář OFS Jihlava Marie Sobotková.
Do III. třídy sestupuje jen poslední Dobronín B, který byl s pádem smířen už delší dobu. Ten by se měl minout se dvěma postupujícími. Vítěznou zálohou Sapeli Polná, která „trojku" vyhrála a druhou Telčí B. Jenže tady nastává první problém. „My jsme béčko zrušili. Ze dvou týmů uděláme jeden. Místo toho jsme přihlásili veterány," komentuje předseda TJ Sapeli Polná Jiří Babínek.

Z toho vyplývá, že postupová místa do přeboru by měla připadnout Telči B a Lukám B. „Telč se rozhoduje, a samozřejmě ještě budeme kluby obvolávat a oslovovat je, jestli nechtějí nahoru, protože chceme, aby se okresní přebor doplnil. V tuto chvíli ale ještě nejsem schopná říci. Jen doufám, že nebudeme muset oslovovat týmy až někde do desátého místa," přeje si sekretář OFS.

Ze čtvrté třídy by měli o patro výš postoupit vítězové obou skupin. V áčku kraloval tým Větrného Jeníkova. „Ten postup potvrdil," potvrzuje Sobotková. Ve skupině B je to maličko složitější. Telč C, která soutěž s přehledem vyhrála, se možnosti hrát III. třídu vzdala. „My už jsme staří páni, už se nemáme kam hnát," odůvodnil jeden z hráčů Telče a zároveň trenér „áčka" Josef Jančo. „Zájem má ale druhá Černíč, přihlášky jsou údajně v poště," doplňuje sekretář OFS Marie Sobotková.

Tu těší i fakt, že z okolí Jihlavy se posunují do krajských soutěží i dva mládežnické týmy. „Z dorostu nám jde výš Bedřichov, ze žáků Velký Beranov. Je to po dlouhé době, co někdo postupuje, a je to dobře," komentuje, ale zároveň dodává jednu nepříjemnou věc. „Co už mám hlášky, tak se bude pro příští sezonu špatně naplňovat dorost. I když ho máme společně s Třebíčí, tak to bude těžké. Některé týmy se už odhlásily, protože nemají hráče, kteří jim odchází. Momentálně vůbec nevím, jestli okresní přebor dorostu vůbec bude. Byla by to škoda," doplňuje Sobotková.

Sezona to podle ní byla celkem klidná. „Naštěstí nikdo v průběhu neodstoupil, což bývá vždy nepříjemné. A disciplinární tresty byly jen běžné přestupky, nic zásadního se řešit nemuselo," říká sekretář okresního svazu. „Jen jsme v závěru museli řešit celkem dost kontumací. Týmy se těžko dávaly dohromady. V závěru to bylo co kolo, tak jedna kontumace, což je smutné. U poslední sezony jsme to tak neměli," dodává.

Ve středu by prý mělo být ohledně postupů už jasněji. „To máme uzávěrku přihlášek, a do konce tohoto týdne by mělo být rozhodnuto, protože příští týden je zasedání výkonného výboru, kdy bych měla sdělit složení soutěží," nastiňuje další kroky po uplynulé sezoně.

A to se ještě dva zápasy budou hrát. Ve III. třídě uzavře kompletní ročník zápas Puklice B – Roma Jihlava. „Ono to úplně po sezoně není, kdybychom nepředehráli první jarní kolo, tak bychom ještě hráli. A oni tam měli dohrávek víc, nemohli se shodnout, a podle tabulky už o nic nejde, takže jsem to povolila. A ještě se hraje teď ve středu jeden zápas dorostu," uzavírá Marie Sobotková.