Kluci to zvládli, klobouk dolů, smekl Pavlíček

Rantířov – Nechtěli si připustit, že by se museli poroučet z I. A třídy, a v příští sezoně by nastupovali do „bétřídních" zápasů.

14.6.2016

Kat. Rantířovský Michal Vacek (vpravo) měl lví podíl na záchraně. Náměšť sestřelil čtyřmi góly a jednou asistencí.Foto: Deník/Libor Plíhal

I tak ale fotbalisty Rantířova a trenéry hlodala otázka: Co když to nevyjde a poslední zápas se nepovede? Víra v úspěch a záchranu ovšem byly nakonec silnější!

Fotbalově měli domácí proti Náměšti-Vícenicím také navrch, což nakonec potvrzuje i celkové skóre 6:0
a „snadná" záchrana!

Nedělní duel mezi Rantířovem a Náměští mohl v jednom případě poslat do I. B třídy oba celky. Kdyby se zrodila remíza, a ve skupině A by Věžnice senzačně porazila Pacov, bylo by smutno v obou táborech.

DOLŮ JDE I VĚŽNICE

Tento scénář ale nenastal. Na Havlíčkobrodsku favorit z Pacova vyhrál 2:1, takže jednoho ze dvou volných černých Petrů vyfasovala Věžnice, a na rantířovském hřišti šlo tedy o to, který z týmů ji bude doprovázet o soutěž níž.

A i když po první půlce ještě zdaleka rozhodnuto nebylo, Rantířov vedl jen o gól, už jen samotná hra naznačovala, že když domácí nevypadnou z role, budou slavit záchranu a hráči Náměště-Vícenic se budou muset smířit s pádem. A tak to také bylo. Hosté si odvezli pořádný debakl 0:6!

Rantířovským trenérům, hráčům a fanouškům tak spadl velký kámen ze srdce. „To jste musel slyšet i vy, vždyť jste tady byl," reagoval jeden z trenérů Radek Pavlíček. „Nervy to byly už od Vladislavi, pracovaly
u hráčů i trenérů. Ta sezona se upnula na jediný zápas, a ten rok práce byl v pouhých devadeásti minutách," doplňuje kouč.

HORÁČEK PENALTY UMÍ

Domácí završili sezonu krásným výsledkem, ale i kouč ví, že to mohlo být klidně jinak. Kdyby hostující Šimončič dal hned v první minutě gól, bylo by možná i zle. „Vaněk ten lob naštěstí vyhlavičkoval ven z branky. Pokud by padl gól, ta nejistota by přišla na kopačky k nám," myslí si Pavlíček, jehož svěřenci si ale dali ve zbytku utkání pozor, a sami ve 23. minutě udeřili. Penaltu proměnil Horáček.
„To je na jaře jeho doména, proměnil všechny, co kopal," pochválil stoprocentního exekutora trenér.

Pojistek do poločasu mohlo být víc, ale nakonec nebyla žádná. Šancemi domácí pohrdali. „Chtěli jsme to navýšit na 2:0, abychom měli jistotu, ale důležité bylo, že jsme gól nedostali," doplňuje Pavlíček.

DAMOKLŮV MEČ SEKL

Druhý poločas už měl jasného režiséra. Tím byl domácí tým, a zejména Vacek, který skóroval čtyřikrát, jednou se k němu přidal zkušený Vlček. „Druhá půlka byla absolutně v naší režii. My jsme si řekli, že musíme být aktivní a nesmíme jim dát žádný prostor, aby vyrovnali, chraň Bůh, aby to otočili. A naštěstí přišly krásné akce a góly, a kluci si to mohli užít. Po té třetí brance už Náměšť věděla, že ten Damoklův meč sekl a rébus vyřešil," komentuje jeden z rantířovských koučů.

MUSÍ SE POUČIT

Suma sumárum – výhra Rantířova 6:0, a k tomu záchrana, a pád Náměště-Vícenic! „Je skvělé, že jsme to zvládli. Perfektně zahrál Vacek v útoku, Vostál na středu zálohy. Zvládli to všichni kluci a klobouk dolů před nimi," radoval se Radek Pavlíček, jehož tým se dokonce v tabulce dostal před Hrotovice. „Takže to nakonec tak hrozné nebylo," říkal s trochou ironie. „Ale musíme se z toho poučit. Nesmí to takhle být donekonečna," dodává Pavlíček.

14.6.2016 VSTUP DO DISKUSE

Nevydrželi to a museli novinku vyzkoušet před jejím otevřením.
3

V Lukách slavnostně otevřou nové sportoviště

Fotbalisté Rantířova (v zeleném) nedokázali využít toho, že hosté z Luk přijeli oslabeni. Body se dělily.
4

Okresní derby v Rantířově postrádalo kvalitu

V budoucnu přilákají turisty na Vysočinu také parky a zahrady

Vysočina – Nejen hrady, zámky a další kulturní památky, ale také parky i historické zahrady mohou v budoucnu přilákat turisty na Vysočinu.

Podívejte se na další krásná miminka z Jihlavska a hlasujete v anketě

Jihlava - Přinášíme vám fotogalerii s dalšími krásnými miminky z jihlavské porodnice.

Jihlava byla v Třinci hodná. Bez trestů, ale i gólů a bodů

Jihlava - Ustrašený výkon. Ani ve druhém vzájemném zápase nenašli jihlavští hokejisté recept na třineckého gólmana Šimona Hrubce. Po celý zápas jasně dominovali domácí Oceláři, kteří zaslouženě s přehledem zvítězili 3:0.