Stonařov se v minulých dvou kolech a derby utkáních posílil důležitými body. V Rantířově uhrál remízu 1:1. „Tam jsme to ale měli zvládnout a vyhrát," vrací se k utkání před dvěma týdny kouč Zdeněk Štancl, jehož tým pak porazil doma Třešť 3:2.

A právě tyhle výsledky dodaly týmu sílu před soubojem na půdě nepříliš oblíbeného soupeře. „V Koutech jsme sice už delší dobu nevyhráli, myslím tak tři roky, ale já věřil tomu, že to tam zvládneme. Oni nemají moc silné jaro," komentuje kouč.

A jeho slova samotný zápas potvrdil. K důležité výhře nasměroval hosty skvělý úvod. „Hned z první ošemetné akce jsme dali gól, což u nás nebývá zvykem, že proměníme svou první šanci," těšil Štancla Šánův gól.

Rychlá odpověď

A Stonařov nezlomilo ani brzké vyrovnání domácích. „Protože jsme hned z rozehrávky dali druhý," reaguje nadšeně trenér nad brankou Kozojeda z 9. minuty. „Ale pak nás domácí kombinačně přehrávali, byli šikovní na balonu a já uvažoval o nějakých změnách, ale nakonec jsme to nechali být a ve druhé půlce to už z naší strany fungovalo," nastiňuje Štancl.

Ten se po změně stran mohl radovat z třetí trefy, o kterou se postaral Špaček. „Vytvořili jsme si i další šance, mohli jsme to zlomit čtvrtým gólem. Příhoda šel dvakrát sám na gólmana, pak jsme nedokázali zareagovat na balon, který proletěl kolem brankové čáry," doplňuje.

A když Kouty v závěru snížily na 2:3, musel kouč prožít ještě pár krušných minut, než rozhodčí zapískal do píšťalky a zápas ukončil. „Místo toho, abychom to dohráli v klidu, necháme si dát hloupý gól a uděláme z toho zbytečné drama," dodává trenér, který vyzdvihl týmový výkon, ale i práci Paiskra. „Delší dobu nehrál v optimální formě, tak jsem ho zkusil dát na hrot, kde hraje dobře."

Cíl? 28 bodů

Stonařov si další tříbodovou injekcí polepšil, a přestože je v tabulce I. A třídy skupiny B stále předposlední, udržel kontakt s týmy, které stále hrají o záchranu. „Hrajeme spíš proti týmům z druhé skupiny, i když je dobré, že máme před sebou Velké Meziříčí. A já se soustředním na určitý počet bodů, které by měly stačit," poukazuje Štancl na číslo 28, kterého by chtěl dosáhnout. „Teoreticky by to mělo stačit, uvidí se. Hlavní je, že jsme konečně začali proměňovat nějaké šance, a klukům se teď mnohem lépe dýchá. Začalo to fungovat," uzavírá Zdeněk Štancl.