I. B TŘÍA – SK. A

KOSTELEC – HERÁLEC 4:0
Domácí si to měli při dobré konstelaci rozdat s Herálcem o přímý postup do I. A třídy, ale protože hosté užv minulém kole odmítli toto drama, tak to mělo být jen utkání „z povinnosti“. Jenže do hry v týdnu vstoupila nečekaně Vladislav, která se rozhodla nepřihlásit „átřídu“, a tím se jedno místo v soutěži uvolnilo. A na to měl zálusk právě Kostelec, který ovšem potřeboval vyhrát. A to byl motor, který hnal domácí ke třem bodům. „Byli jsme lepší a zápas zlomila pětiminutovku na konci první půlky,“ poukazuje kouč Kostelce David Votava na třígólovou smršť. Po změně stran mohl jeho tým přidat další góly, trefil se však jen jednou Gabrhel. Ale i taky se mohlo slavit vítězství, okořeněné postupovou příchutí!

Góly: 37. Flégr, 38. Číhal, 41. Nikodým, 84. Gabrhel. Rozhodčí: Hána. ŽK: 3:1. Diváci: 120. Poločas 3:0. Kostelec: Cháb – Vavroušek (79. Svoboda), Lapeš, Procházka, Čekal – Číhal (82. Gabrhel), Fejt, Flégr (72. Kružík), Sekan – Kočí, Nikodým.

HABRY – ČERNÍČ 4:3
Hodně divoký zápas se odehrál v Habrech, kam přijela Černíč. Favorizované hosty zaskočil ve 27. minutě Vavřička, který poslal Habry do vedení. Před odchodem do kabin se odehrála divoká pětiminutovka. Nejdříve se podařilo vyrovnat Lacinovi, ale o dvě minuty později vrátil Habrům vedení Bernat. Do kabin se šlo přesto za nerozhodného stavu 2:2, o který se postaral hostující Borkovec. Potřetí vrátil domácím vedení Bártík, ale pouze na sedm minut. To překonal Krátkého opět Lacina – 3:3. O třech bodech pro domácí rozhodl Desenský, na tuto trefu už hosté odpověď nenašli.

Góly: 27. Vavřička, 44. Bernat, 68. Bártík, 82. Desenský – 42. a 75. Lacina, 45. Borkovec. Rozhodčí: Novák. ŽK: 4:5. Diváci: 84. Poločas: 2:2. Černíč: M. Novák – V. Leitkep, Lacina, Beseda (57. Šimánek), Benda – M. Leitkep, Borkovec, Pavel Novák, Petr Novák – Janoušek, R. Novák.

I. B TŘÍDA – SK. B

MĚŘÍN – V. BERANOV 4:1
Hráči měřínské Jiskry potřebovali získat k definitivě záchrany bod, k němuž ale nevykročili nejlépe. Nováčka z Beranova totiž dostal do vedení ve 35. minutě Ganzwohl. Hráče Jiskry to ale nepoložilo a Šoukal dvě minuty před pauzou vyrovnal.

V 58. minutě si hostující obránce Smejkal vstřelil kuriózní vlastní gól a od té doby už byl Měřín jasně lepším týmem. Michal Hladík a znovu Šoukal pak upravili skóre na konečných 4:1.

Góly: 43. a 67. Šoukal, 58. Smejkal (vlastní), 65. M. Hladík – 35. Ganzwohl. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 2:0. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Velký Beranov: Neshyba – F. Molva, Smejkal, Tomášek, O. Molva – Pesr (71. Kittler), Hladílek, Havlín, Matějíček – Ganzwohl, Vrtal.

KNĚŽICE– HARTVÍKOVICE 3:4
Domácím vůbec nevyšla pasáž od 15. do 29. minuty. Vše začalo brankou Horkého, který otevřel skóre. Po něm se trefil i Křehlík, a aby toho nebylo na Kněžice málo, tak po necelé půlhodině a zakončení J. Sýkory to už bylo o tři góly! Takřka ztracený zápas ale domácí nezabalili. Pejchal překonal Chalupu, který ve 35. minutě lovil míč zpoza svých zad podruhé. Díky Krupicovi tak bylo zaděláno na drama. Kněžičtí se moc chtěli rozloučit se soutěží, kterou opouští, vítězstvím. Jejich snaha ale končila na gólmanovi Hartvíkovic, nebo nepřesnou koncovkou. Hosté tak čekali na brejk, kterým v 76. minutě výhru pojistili. Snížení Svobody přišlo pozdě.

Góly: 31. Pejchal, 35. Krupica, 87. Svoboda – 15. Horký, 25. Křehlík, 29. J. Sýkora, 76. Martin Kopuletý. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas 2:3. Kněžice: Kourek – Zelenka, Indra, Kříž (17. Jurka), Svoboda – Brychta, Krajcr, Sobotka, Vlček – Pejchal, Krupica.