I. A TŘÍDA – SK. A

BEDŘICHOV – H. BROD B 3:1

Hosté sice byli po celé utkání lepší v pohybu, držení míče i kombinacích, ale domácí fotbalisté zahráli parádně takticky. Obranný val postavili tak pevně, že se do něj rezerva Brodu dostávala stěží. Sami navíc zahráli standardní situaci, kterou na zadní tyči zakončil úvodním gólem Pojer. Po půlhodině hry bylo v táboře Bedřichova ještě veseleji. Göth proklouzl obranou a samostatný únik přetavil v dvoubrankové vedení.

Ve druhém dějství Brod zvýšil aktivitu, měl hru pod kontrolou, a když po standardce Cakl snížil, bylo zaděláno na drama. Vyrovnání viselo na vlásku, ale domácí podržel Šána. Hru zklidnila až 84. minuta a trefa Laciny, který výhru svého týmu pojistil.

Góly: 18. Pojer, 33. Göth, 84. Lacina – 54. Cakl. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas 2:0. Bedřichov: Šána – Mareš, Paulík, Janák, Pojer – Novák, Grepl, Göth (83. Vaněk), Neuwirth (89. Klofáč) – Vorálek, Lacina.

SVĚTLÁ N. S. – KOSTELEC 3:3

Domácí se sice dostali do vedení, když Křikava číhal na zadní tyči a poslal balon do sítě. Jenže pak Kostelec během jedné jediné minuty otočil výsledek zápasu zásluhou Gabrhela. To domácí zaskočilo, ale i tak vstoupili do druhého poločasu dobře, měli herně navrch. A v 53. minutě Křikava doklepl odražený balon do sítě. Kostelec ale v 72. minutě srovnal, když rychlý brejk proměnil Čekal. Sedm minut před koncem šla Světlá do deseti, ale i tak se ji podařilo ulovit alespoň bod, když po centru číhal na zadní tyči Pohnětal a vyrovnal.

Góly: 13. a 53. Křikava, 91. Pohnětal – 15. a 16. Gabrhel, 72. Čekal. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (83. J. Valenta – 90. Fejt). Diváci: 120. Poločas: 1:2. Kostelec: Žatečka – Tomášek, Lapeš, Procházka, Číhal – Zadražil, Flégr, Fejt, Čekal (90. Hrubeš) – Doležal (56. Kružík), Gabrhel (75. Neděla).

TŘEŠŤ – DOBRONÍN 2:1

Fotbalisté Třeště pokračují na vítězné vlně. „Vítězství se rodilo těžko, byl to zápas opatrný z obou stran,“ řekl trenér domácích František Cvach. Zatímco Dobronín tradičně hraje na brejky, Třešť se zpočátku snažila hrát více fotbal. Ale nedařilo se to. Velkou šanci v pětadvacáté minutě hosté nevyužili, pár minut potom ale Krejčí hlavou skóroval. Totéž se nepodařilo Rodovi v souboji tváří v tvář Kotrbovi.

„V druhém poločase byli fotbalisté Dobronína těžkopádnější, měli bychom je přehrávat, ale my se teď trápíme. Nehrajeme v pohodě, a nevím proč,“ uznal Cvach. Soupeř pak z trestného kopu vyrovnal, ale Třešť ukazovala velkou touhu po výhře. Šanci proměnil až Svoboda pět minut před koncem, když po přihrávce Roda přehodil gólmana hostů. „Musím pochválit kluky, vyloženě jsme to vybojovali,“ zakončil trenér domácích.

Góly: 36. Krejčí, 86. P. Svoboda – 52. Sedláček. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (87. Cink) Diváci: 129. Poločas: 1:0. Třešť: Císař – Tausch, J. Svoboda, Kodys, J. Novotný (46. Lacina) – Bláha (77. M. Novotný), Ivan, Krejčí, Nechvátal – P. Svoboda, Rod. Dobronín: Kotrba – Cink, Smejkal (46. T. Sedláček), L. Sedláček, Laňka – Chramosta, Novotný, Štefko (74. Mikšíček), Pospíchal – Svoboda, Horáček (68. Diňa).

Akce Out Distance v Ořechově.
Parašutisté připomněli válečné výsadkáře

TELČ – H. BOROVÁ 1:0

Konečně výhra. Do sestavy Telče se vrátili Kudláček s Všohájkem a výrazně přispěli k výhře nad Havlíčkovou Borovou. „První poločas byl podle našich představ. V druhé jsme to trochu podcenili, že se to dohraje samo,“ zhodnotil zápas trenér domácích Josef Jančo.

Fotbalisté Telče měli šanci hned v první minutě, ale nedařilo se zakončit do sítě, až v jednadvacáté minutě překonal brankáře hostů Kudláček, který se vrátil na čtyři zápasy z Anglie. Pak převzali iniciativu fotbalisté Havlíčkovy Borové, ale žádná vyložená šance už do konce poločasu nebyla.

V druhém poločase bylo několik šancí na obou stranách, gólovou radost ale nepřinesly ani na jedné straně. „Hosté se snažili více kombinovat, my jsme hráli hodně uchvátaně, a tak jsme se klepali až do konce o výsledek 1:0,“ uznal Jančo.

Gól: 21. Kudláček. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Telč: Vašina – Všohájek, Solař, Nosek, Páral – Kudláček, Matouš (67. Kujal), Smejkal, Hejl (80. Žákovský) – Havlík, Jančo.

I. A TŘÍDA – SK. B

ČERNÍČ – HERÁLEC ZR 0:4

„Nevstoupili jsme do zápasu dobře, hned ve čtvrté minutě nám soupeř vymetl šibenici a od toho se pak všechno odvíjelo,“ zhodnotil zápas, který skončil jasnou prohrou, trenér domácích František Distel. Druhým gólem byla potrestaná špatně pokrytá standardní situace, pak se podruhé trefil Skála a podobně jako při první brance šlo o trochu šťastný gól, po hlavičce totiž míč neletěl do autu, ale zpět do hry. „Ale soupeř byl lepší, je v popředí tabulky a hrál si, co potřebuje,“ uvedl Distel.

Domácím výrazně chyběl Borkovec, který patří k nejlepším hráčům kádru. „Po první půli bylo po zápase, jen jsem nabádal hráče, abychom nedostali velký příděl, aby nás to nevykolejilo do budoucna. Ale soupeř už si to pohlídal, trochu sundal nohu z plynu,“ přiznal závěrem domácí kouč Distel.

Góly: 4. a 28. Skála, 14. Cach, 45. Ptaszek. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:4. Černíč: Novák – V. Leitkep, M. Leitkep, M. Lovětínský, Janoušek – Povolný, Brom, Lacina, D. Lovětínský – Čermák, Beseda.