Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kostelec vyloupil Budíkov

Vysočina - Pouze fotbalistům Puklic a Bedřichova se nepodařilo v I. B třídě o víkendu bodovat. Cennou výhru si z Budíkova přivezl Kostelec.

11.5.2009

Ilustrační foto.Foto: red

Skupina A
BUDÍKOV – KOSTELEC 0:2

Ve vyrovnaném prvním poločase se hrálo hlavně ve středu hřiště. Největší šanci měli hosté po rohovém kopu, kdy V. Vodrážka vyhlavičkoval míč z brankové čáry. Budíkovu se branku za pětačtyřicet minut nepovedlo ohrozit. Hosté šli do vedení gólem do šatny, když se tečevanou střelou z trestného kopu prosadil Bartejs. Po změně stran Kostelec hrozil z brejků a v 61. minutě zvýšil vedení Smejkal. Domácí se snažili, ale jejich hra ztroskotávala na spoustě nepřesností. Body tak bral Kostelec zaslouženě.

Góly: 45. Bartejs, 61. Smejkal. Rozhodčí: Jůn. ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Kostelec: Hampl (89. Toms) – J. Procházka, Fejt, Novák, Páral, A. Procházka, Smejkal, Kružík, Číhal, Bartejs, Šmahel.

Skupina B
STONAŘOV – HROTOVICE 1:1

Domácí první poločas nehráli příliš dobře, a tak hosté vstřelili první gól. Ve 26. minutě si Salák ve vápně zpracoval centr z pravé strany a poté prostřelil brankáře Krupicu. Domácí dokázali vyrovnat o deset minut později, po pěkné akci se dostal míč až ke skórujícímu Jarošovi.
Ve druhém poločase se domácí ukázali v lepším světle. Ovšem na tři body to nestačilo. Největší tutovku zazdil Gavaller, který neproměnil pokutový kop. „Poté přišla hluchá pětiminutovka, ve které mohli hosté třikrát skórovat,“ poukázal na slabinu ve druhém poločase domácí předseda Štancl. Nakonec nevstřelili gól z několika šancí ani domácí, a tak se ve Stonařově body dělily.

Góly: 37. Jaroš - 26. Salák. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK:3:1. Diváci: 100. Poločas:1:1. Stonařov: Krupica – Špaček, Bláha, Fazekaš, Skála (70. Turoň) - Gavallér, Duba (46. Příhoda), Šána, Kain - Seknička, Jaroš (85. Kozojed). Hrotovice: Slatinský - P. Ružička, Krajčo, M. Růžička, Škoda - Nováček, David, Votava, Holoubek - Salák, Pachr. Střídali: Fiala, Fukal, Pitor.

PUKLICE – VRCHOVINA B 0:3

„Zatím nejlepší soupeř, se kterým se domácí na jaře utkali,“ řekl na úvod asistent trenéra Tůma.
Celý zápas byli na koni hosté, i díky brzké brance hostujícího Folprechta. Hosté si pak s přehledem hlídali vedení a postupně přidávali branky až na konečných 3:0 pro hosty. Mohlo být ale mnohem hůř, kdyby několikrát výborně nezasáhl domácí Antoš. Všechny góly padly po ztrátě míče na půlce a následné přihrávce na vápno, kde už neměli hosté problém poslat míč do branky.
„Bojovnost nestačí, fotbalovější hosté si tak odvážejí všechny body,“ okomentoval výkon domácích Tůma.

Góly: 4. Folprecht, 60. Jozífek, 65. Kršek. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 1:1. Diváci:150. Poločas: 0:1. Puklice: Antoš – Medvík, Trunda, Lédl (83. Skotar), Zeman – Hrdlička, Marek Tůma, Špendlíček (61. Hekerle), Kružík - Křišťál, Martin Tůma.

RUDÍKOV – LUKA N. J. 2:2

Rudíkov začal ve velkém tempu a po devatenácti minutách vedl 2:0. Ve 25. minutě hosté měli výhodu pokutového kopu, ovšem domácí brankář Trnka skvělým zákrokem uhájil čisté konto. Domácí z následného protiútoku spálili vyloženou šanci a karta se začala obracet. Hráči z Jihlavska ještě do konce poločasu snížili.
Ve druhé půli hosté svého soupeře nepouštěli do gólových šancí. Utkání nakonec skončilo nerozhodně a dělba bodů příliš nepomohla ani jednomu týmu.

Góly: 12. Benáček, 19. M. Mikyska – 31. Toman, 72. Boháček. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (85. Salák). Diváci: 70. Poločas: 2:1. Luka: Plavec – Boháček, Brožek (67. Frühbauer), Kabátek (74. Horáček), Kubeš, Vařejka (42. Číhal), Trombelli, Doležálek, Hintenaus, Bratršovský, Toman.

BOROVINA – BEDŘICHOV 2:1

Domácí začali lépe a už v osmé minutě poslal Konečný přesnou přihrávku Urbanovi, který se zbavil obránce a z úhlu otevřel skóre. Po půlhodině hry se míče zmocnil Sova, a sólem téměř od půlící čáry zvýšil pod vybíhajícím Roudenským na 2:0.
Už v nastaveném čase prvního poločasu musel Smetana čelit tvrdé ráně, ale na opakovanou střelu Petra Maška už nedosáhl, a tak se hosté gólem do šatny vrátili opět do zápasu.
Ve 48. minutě měl příležitost Petr Mašek, ale hlavou mířil vedle. V 75. minutě připravil Konečný tutovku Štěpničkovi, ale ten svou šanci zmařil. Poslední šanci hostí měl Mašek, ale jeho tvrdou střelu ze skrumáže Smetana reflexivně vyrazil.

Góly: 8. Urban, 32. Sova – 46. Mašek. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 2:1. Bedřichov: Roudenský – Horáček, Číhal, Hora, Paiskr, Vaněk, D. Mašek, O. Lacina, Paulík, Vacek, P. Mašek.

11.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
Redaktorka s kameramanem zachycují krásy Vysočiny.
3

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Parádní závěr druhé třetiny přinesl Dukle skalp Sparty

Jihlava – Od pískotu k euforii. Skvělým obratem potěšila své fanoušky hokejová Dukla. Vstup do duelu se Spartou se jí vůbec nevydařil, velkou vůlí a bojovností však nakonec slavila cenné vítězství 4:2.

V moštárně už lisovali i kiwi

Jihlavsko – Přebytky jablek, hrušek i hroznového vína lidé v těchto dnech ve velkém vozí do moštáren. Přestože počasí za okny hlásí spíše příchod jara než babí léto, z ovocných stromů zahrádkáři nyní sklízejí poslední kusy ovoce. Na Jihlavsku si jej mohou nechat slisovat hned na několika místech. Moštárny většinou provozuje Český zahrádkářský svaz.

Jihlavské fotbalisty čeká velká výzva. Konečně vybrat klokaní kapsu

Jihlava - Čas na změnu. V dalším prvoligovém utkání čeká na jihlavské fotbalisty jeden z nejméně oblíbených protivníků.