Má za sebou úspěšný podzim v dresu Třebíče v MSFL. I díky tomu začal fotbalový brankář Jan Kotnour zimní přípravu s prvoligovou Jihlavou. Jaká je jeho nejbližší budoucnost a kde tedy stráví jaro, bývalý mládežnický reprezentant zatím netuší. „Chci hlavně dál pravidelně chytat," říká dvacetiletý Kotnour, který byl zařazen do ideální jedenáctky podzimní části moravskoslezské třetí ligy, a předčil tak zkušenější kolegy, jako jsou exligisté Bárta z Olomouce a prostějovský Bureš.

Třebíči jste pomohl ke klidnému středu tabulky a byl zvolen nejlepším gólmanem podzimu v soutěži. Lépe si asi tohle angažmá představit nešlo…
Především jsem rád, že jsem mohl chytat a vydržel všechny zápasy bez nějakého zranění, což se mi na jaře ve Žďáře kvůli vykloubenému ramenu nepovedlo. A že se dařilo, je bonbónek navíc. Jsem vděčný za to, jak to všechno dopadlo.

Působil jste v týmu, který sází především na defenzivní styl, jenomže někdy jste si zachytal až moc, souhlasíte?
My jsme chtěli mít hru postavenou především na tom, nedostávat góly, což se nám zčásti dařilo. Třebíč má hráče, jako je na stoperu Komínek, který dělá tak devadesát procent úspěchů, ale byly zápasy, kdy toho na mě šlo celkem dost.

Chválu jste sklidil především na Slovácku, kde na vás Kalouda a další dlouho nemohli najít recept a z jasného zápasu pro domácí bylo díky tomu drama…
(smích) Tam jsme měli dostat tak pět gólů, nakonec to ale dopadlo takhle. Škoda, že se nám nepodařilo uhrát alespoň bod, pak bych mohl říct, že ten zápas byl hodně úspěšný.

Jak na vás vůbec MSFL působila?
Já vím, že to už vypadá, jako bych pokaždé hanil juniorskou ligu, ale ve srovnání s touhle soutěží dospělých jde o úplně něco jiného. Měl jsem tady možnost nastupovat proti hráčům, jako jsou Zelenka, Kroupa, Bystroň nebo Ordoš, a překvapilo mě, jak je třetí liga vyrovnaná, každý může porazit každého.

Vývoj letošní MSFL směřuje k tomu, že se Třebíč už nejspíše nemusí bát o záchranu, půjde podle vás o poklidné jaro?
Na devadesát devět procent je hotovo, Opava B už je asi jasná. U nás bylo důležité, že po ne zrovna přesvědčivém začátku jsme chytli příznivou šňůru a vyhoupli se do středu.

Cítíte, že vás ten půlrok výkonnostně posunul?
To říct nedokážu, každopádně věřím, že ano. Vím, že půlrok v chlapech je vlastně nic, ale já tam předtím měl jen dva starty, což nebylo vůbec nic.

Jaké máte cíle pro jaro, kde byste chtěl působit?
Chci především pravidelně chytat.

Nějaké nabídky už máte?
To je spíš otázka pro manažera, já zatím nic neřeším. Momentálně jsem moc vděčný za to, že můžu absolvovat zimní přípravu v Jihlavě pod Blážou (Jaromír Blažek pozn. redakce).

Je reálné pokračování v Třebíči?
Vůbec bych se nezlobil.