Po odchodu slovenského kouče Karola Marka, který zamířil do prvoligové Příbrami, se sešlo představenstvo klubu, ale o nástupci zatím nerozhodlo. Jasno by mělo být do konce příštího týdne.

„Máme na stole šest jmen a postupně jednáme,“ prozradil František Vaculík, předseda představenstva firmy PSJ, která je významným akcionářem v jihlavském klubu. Mezi kandidáty na post šéfa druholigových fotbalistů jsou prý trenéři z tuzemska, kteří vedli kluby i v nejvyšší soutěži, a dokonce i ze zahraničí.

„Konkrétní jména však neřeknu,“ zůstal tajemný Vaculík. „Jediné, co můžu už s určitostí říct, je, že trenérem nebude Karol Marko, a ani Karel Večeřa.“ Tím tedy odpadl jeden z adeptů, o kterém se spekulovalo. Dalšími jmény, která zaznívají ve fotbalových kuloárech, jsou bývalý trenér Brna Petr Uličný a kouč Bohemians Praha Luboš Urban.

Odchod popřeli

Jenže informace o tom, že Urban klub se sídlem na Střížkově opouští a místo něj přichází exmostecký Robert Žák, kterou přinesl deník Sport, vedení klubu i samotný trenér popřeli. „S Lubošem Urbanem nyní jednáme. Představil nám svou vizi, v pondělí si sedneme a budeme v jednáních pokračovat,“ uvedl jeden ze šéfů Bohemians Josef Jícha.

Překvapení ze zprávy o svém konci u týmu neskrýval ani sám Urban. „Měli jsme mít schůzku v pátek, jenže majitelé klubu byli zaneprázdněni. Proto se sejdeme až v pondělí ráno,“ upřesnil. Nyní záleží, nakolik budou bossové schopni jeho představy realizovat. „Předložil jsem vedení některé své podmínky, uvidíme, zda se na tom dohodneme. Samozřejmě že jde o hráčský kádr, ale nejen o něj,“ dodal Urban.

Uličný nabídku prý zatím nedostal

Dalším kandidátem na post jihlavského kouče je údajně Petr Uličný. O jeho příchodu na Vysočinu se mluvilo i nedávno – když dvě kola před koncem druhé ligy zasedalo představenstvo FC Vysočina a jednalo o další budoucnosti realizačního týmu. „Žádnou nabídku od Jihlavy jsem zatím nedostal,“ prohlásilexbrněnský lodivod, který je nyní bez angažmá. A kdyby se Jihlava ozvala? „Každá nabídka se musí probrat oboustranně. Rozhodně bych se žádné nebránil, ať už by byla z Čech, Moravy, nebo Slovenska.“

Jihlavští fotbaloví fanoušci si tak stále mohou lámat hlavy, kdo jejich oblíbence povede v příští druholigové sezoně.