Návrhy do orgánů FAČR, které bude ve finále projednávat třetího června v Nymburku valná hromada domácího fotbalového hnutí, schválil na Vysočině výkonný výbor krajského svazu.

Celkem jde o pět jmen navrhovaných do vedení fotbalové asociace. „Hlasování předcházela diskuse, nakonec jsme se na čtyřech jménech shodli jednomyslně a na pátém jméně panovala většinová shoda,“ poznamenal k rozhodování výkonného výboru předseda KFS Vysočina Radek Zima.

O podporu na post předsedy FAČR žádali vysočinské fotbalové funkcionáře kromě Petra Fouska ještě Karel Poborský a Vladimír Šmicer, který zde představil své plány minulý pátek.

Na místopředsedu FAČR za Moravu podpořila Vysočina Jiřího Šidliaka z Kroměříže, mimo hru nechala Václava Salače z Heršpic u Slavkova.

Nejpopulárnější fotbalisto okresu Pelhřimov se stal hráč Sokola Černovice Šimon Paclík.
Bude to drahé. Paclík se z výhry vykoupí sudem

Ve výkonném výboru by funkcionáři z Vysočiny rádi viděli za kluby Pavla Nezvala z Olomouckého kraje, který je i předsedou řídící komise na Moravě, a za okresní a krajské svazy dva předsedy KFS. Jedním z nich je předseda Jihomoravského KFS Vladimír Kristýn, druhým už zmíněný Radek Zima.

Tři týdny zbývající do valné hromady FAČR chtějí fotbaloví funkcionáři z Vysočiny jednat o shodě na jménech se zástupci dalších moravských krajů. „Vyložili jsme karty a teď budeme hledat průsečíky. I když se v některých jménech můžeme shodovat, budou návrhy z dalších krajů určitě i rozdílné,“ naznačil nejbližší kroky Radek Zima.

Moravskou fotbalovou komoru tvoří spolu s Vysočinou kraje Jihomoravský, Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský. „Veškeré kandidátky musí být na Fotbalové asociaci České republiky do třináctého května do dvanácti hodin,“ upřesnil už dříve důležitý termín Radek Zima.