Měsíční letní přípravný blok bude pestrý.

Euforie z historického postupu do nejvyšší krajské soutěže pomalu ale jistě vyprchává. A až hráči Staré Říše okusí první tréninky, na úspěšnou minulou sezonu už nejspíš nikdo myslet nebude. Je tu nová a mnohem náročnější štace.

Posily tají

I proto si trenér Luděk Kovačík na dnešní trénink pozval dvaadvacet hráčů. „Mezi nimi jsou tři dorostenci,“ doplňuje kouč, v jehož kádru se objeví i nějaké nové tváře. „Máme některé kluky rozjednané, ale nechtěl bych to ještě zveřejňovat. Minimálně dva hráči by měli přijít,“ zůstává tajemný.

A jaký bude dnešní první trénink nováčka krajského přeboru? „Fotbálek a trošku lehké probuzení svalstva. Abychom to nějak od začátku nezbláznili,“ nastiňuje Kovačík, který bude hráče „mučit“ každý týden třikrát. „Budeme trénovat v úterý, středu a čtvrtek,“ dodává.

A od pátku přípravu zpestří třídenní soustředění ve Štokách. „Začínáme tam už od rána a každý den absolvujeme tři tréninky. Tam to bude spíš o hrubější síle, kterou je potřeba nabrat, ale nebudeme to nějak přehánět,“ komentuje.

Hráči si pak nebudou moci stěžovat ani na herní nevytíženost. „Jedeme na dva turnaje. Příští sobotu do Jakubova, kde budeme hrát dva zápasy, a ten víkend před soutěží pojedeme do Litohoře na dvoudenní turnaj, kde jsou asi čtyři utkání,“ přibližuje Luděk Kovačík. „To by mělo, myslím, stačit. Ten měsíc není dlouhá doba,“ dodává.

Cíl je záchrana

A co kouč nováčka od blížící se sezony mezi krajskou elitou očekává? „Chceme se zachránit,“ má jasno. „Je tam hodně mužstev, se kterými jsme hrávali, a jim se tam podařilo udržet. A kdyby se hrálo v klidných hladinách, bylo by to velmi dobré,“ uzavírá.