BYSTŘICE – PŘIBYSLAV
SO 15.30, r. Svoboda
Oldřich Veselý, trenér Bystřice: Potřebujeme bodovat naplno, ale nebude to vůbec lehký zápas, Přibyslav určitě přijede se zabezpečenou obranou. Doufám, že už protrhneme střelecký půst, čemuž by měly pomoci i změny v sestavě. Věřím, že hráči, kteří dostanou příležitost místo těch chybějících, se jí patřičně chopí.

František Polák, trenér Přibyslavi: Jedeme na hřiště hlavního aspiranta na postup, který ještě na jaře nevyhrál. Takže už bude chtít, nebo možná už i musí vyhrát. My tam nemáme co ztratit. Vím, co na Bystřice může platit, ale nechám si to pro sebe.

Absence – Bystřice: M. Svoboda (zranění), Prášil, Adamec (oba pracovní povinnosti). Přibylav: Krčál (trest).

PELHŘIMOV – KOUTY
SO 15.30, r. Pavlas
Pavel Regásek, trenér Pelhřimova: Nebude to snadné utkání, hráčům jsem zdůraznil, že Kouty určitě nepřijedou a neodevzdají to. Očekávám, že to bude podobné utkání jako s Přibyslaví. Soupeř se nikam nepohrne, bude vyčkávat. Naším úkolem je utkání zvládnout za tři body a konečně doma vyhrát.

Richard Chylík, trenér Koutů: Vzhledem k tomu, že se nám minule doma nepodařilo vyhrát nad Okříškami, tak sezonu v podstatě dohráváme. Budeme se snažit v každém zápase podat co nejlepší výkon a užít si to. Situace je pro nás, co se týče záchrany, složitá. Krajský přebor ale chceme dohrát důstojně a nedávat kůži lacino.

Absence – Pelhřimov: žádné. Kouty: Semrád (dlouhodobé zranění).

OKŘÍŠKY – NOVÁ VES
SO 15.30, r. Stehlík
Gustav Cabúk, trenér Okříšek: Chceme doma potvrdit výhru z Koutů. Budeme se chtít prezentovat dobrým herním výkonem a získat body, které by nám zajišťovaly klid pro další utkání.

Radek Šikola, trenér Nové Vsi: K utkání pojedeme s nadějí, že Okříškám vezmeme nějaký bod, ideálně se pokusíme zvítězit. Doma jsme je na podzim porazili jen 2:1 a soupeř se prezentoval velice dobrou hrou. Na našem cíli to ovšem nic nemění.

Absence – Okříšky: Voda, Bastl, Zdeněk Ryšavý (všichni dlouhodobé zranění). Nová Ves: T. Novotný (dlouhodobé zranění).

KOŠETICE – HUMPOLEC
SO 15.30, r. Voneš
Jan Starý, hrající trenér Košetic: Potřebujeme se vrátit k tomu, co jsme hráli v přípravě a v úvodu sezony. Hra, kterou jsme předvedli v posledním zápase, by k úspěchu nevedla. Trochu pozměníme sestavu, zamícháme hráči na jednotlivých postech. Věřím, že se vrátíme především ke kvalitnímu bránění a bojovnosti.

Ján Kubík, trenér Humpolce: Na podzim jsme hráli 0:0, už to nás musí varovat. Domácí prostředí sice bude nutit Košetice víc tvořit, ale na druhou stranu to určitě neotevřou. Nás čeká změna povrchu, navíc se hraje na hřišti menších rozměrů. To všechno maže rozdíly, to vše bude hovořit proti nám. Musíme výkon podložit větší dávkou bojovnosti.

Absence – Košetice: Skořepa (zranění), Humpolec: žádné.

CHOTĚBOŘ – SPEŘICE
SO 15.30, r. Rygl
Josef Soural, trenér Chotěboře: Mladí, běhaví hafani. Oni mají za sebou bod, nemají los úplně lehký na začátku jara. Čeká nás zase těžký zápas. Já osobně Speřice řadím jako potencionálního černého koně soutěže. Doufám ale, že my jsme dobře naladění po té výhře a budeme v tom dál pokračovat. Uvidíme také, kdo komu vnutí svojí hru.

Jiří Holenda, trenér Speřic: Předpokládám, že se bude hrát na umělé trávě. Pro nás to bude třetí těžké utkání v řadě. Musíme se připravit na fakt, že proti nám bude stát soupeř, který má dobře propracované zahrávání standardních situací. My se budeme snažit produkovat kombinační hru, snad tím Chotěboř zaskočíme.

Absence – Chotěboř: M. Odvářka (svalové zranění), Dvořák (pracovní vytížení), R. Odvářka, Koutný (dlouhodobá zranění) Speřice: Martin Pohan ml., Vlček, Kovář, Maděra (všichni zranění).

V. MEZIŘÍČÍ B – SAP. POLNÁ
NE 14.00, r. Fridrichovský
Petr Munduch, trenér V. Meziříčí B: Čeká nás jeden z nejnepříjemnějších soupeřů v soutěži, na kterého neumíme hrát. V krajském přeboru jsme Polnou ještě neporazili. Opírají se o zkušené borce, naopak naši mladí hráči to proti nim většinou nezvládají. První dvě jarní kola se nám ale povedla, zkusíme proto tým vhodně doplnit kluky z áčka a neztratit doma body.

Jiří Babínek, trenér Sapeli Polná: Pojedeme tam odevzdat poctivý výkon, hrát zodpovědně, jako jsme odehráli ta dvě utkání, i když z nich máme jen bod. K přístupu jsem neměl výhrady, a pokud budou kluci bojovat, tak ty body přijdou. Rádi bychom tam překvapili, už se nám to několikrát povedlo, ale je mi jasné, že jim tam někoho pošlou z áčka. Spíš mě trápí, že budeme hrát v tomto počasí na umělce. My zkusíme poskládat třináct čtrnáct lidí, aby byl někdo na střídání.

Absence – V. Meziříčí B: Krčál, Pech, Svoboda, Kafka, Hlávka (všichni zranění). Sapeli Polná: Brabec (práce), Dvořáček, Varhaník a Matějíček ? (zranění), Barák (zdravotní potíže).

JAROMĚŘICE – LEDEČ N. S.
NE, 15.30, r. Pojezný
Tomáš Novotný, trenér Jaroměřic: Čeká nás těžké utkání s týmem z popředí tabulky. Chtěli bychom navázat na dobrý výkon z minulého zápasu a na domácím hřišti bodovat.

Zdeněk Jungvirt, trenér Ledče n. S.: Jaroměřice přes zimu udělaly změny v kádru, je tam vyšší kvalita oproti podzimu. To se také potvrdilo v minulém kole v Humpolci. V domácím prostředí jsou Jaroměřice velice nebezpečné. Bude to těžké utkání, protože nevím, co od něj čekat. Navíc domácí mohou hrát lehce, není na ně vyvíjený psychický tlak. My tam pojedeme s tím, že nechceme inkasovat a hrát svou hru, když přidáme i branky, tak můžeme uspět, což bychom rádi.

Absence – Jaroměřice: žádné. Ledeč n. S.: F. Gramer (zranění kolene).