Podzimní účinkování Jihlavanů v první lize bylo zcela nevydařené. V šestnácti zápasech vyválčil klub pouhých deset bodů, z posledních sedmi zápasů bodoval jen jednou, když čtvrtého listopadu doma porazil Liberec 3:2.

Severočechy tehdy vedl jako trenér Jindřich Trpišovský, který se na stadion v Jiráskově ulici vrátí v nové roli, kouče sešívaných. Svojí premiéru na lavičce Pražanů bude patrně očekávat s obavami, ve své kariéře na trávníku Vysočiny dosud nikdy nevyhrál!

Do not domácím by mohla hrát i bilance se Slavií, která je druhým nejoblíbenějším Jihlavských. Se slavným klubem získali ve třinácti zápasech devatenáct bodů, sešívaní vyhráli v Jihlavě pouze jednou (v posledním kole ročníku 2005/06), od té doby se domů vraceli maximálně s jedním bodíkem. Tak tomu bylo v posledních dvou duelech.

Ovšem do prvního utkání povede své hráče také trenér Vysočiny Martin Svědík. Tým prošel i výraznými změnami v kádru, když odešli především zkušení hráči a duel se šampiony tak bude tou pravou zkouškou omlazeného kádru. „Je jasné, že v Edenu je individuální kvalita daleko vyšší. Současná Slavia je v ofenzívě velice silná,“ tuší před utkáním Svědík. „Má ale určitě i nějaké slabiny, kterých budeme chtít využít a sehrát tak dobré utkání.“

Na Vysočině věří, že by jim mohla do karet hrát právě výměna realizačního týmu soupeře. „V zimě vyměnili trenéra a došlo k určité rotaci hráčů. Tudíž slavistické mužstvo, stejně jako naše, prochází procesem sehrávání a zvykání na nové herní prvky. Myslím si, že určitou představou a vodítkem by pro nás mohla být hra Liberce pod vedením kouče Trpišovského. Stejné věci nyní chce také po hráčích Slavie,“ dodal Svědík.

Utkání Vysočina – Slavia začíná v 16.30 hodin.