Je rozhodnuto! Fotbalisté Luk nad Jihlavou si v příští sezoně zahrají I. A třídu. Po dlouhém snažení vrátit se do druhé nejvyšší krajské soutěže to tentokrát vyšlo. A hráči i realizační tým na tento moment nějakou dobu nezapomenou – přišli totiž o pokrývku hlavy.

Obrovský kámen ze srdce spadl trenérovi Luk nad Jihlavou, když mu byly sděleny sobotní výsledky soupeřů, kteří by ještě mohli jeho celku znepříjemnit postupovou cestu a dostat malinko pod tlak. Kamenice prohrála v Chotěboři s místní rezervou a Horní Cerekev doma překvapivě padla s Pacovem B, taktéž celkem, který se zachraňuje. „V tu sobotu večer, když jsem se to dozvěděl, tak to bylo něco neskutečného, to bych přál každému trenérovi," říká nadšený David Votava. „Aspoň teď máme zase chvilku klid," doplňuje.

Své soupeře 
mají rádi

Již před nedělním domácím zápasem s Lípou měla Luka jistotu, že je o první místo už nikdo nepřipraví. „My si všichni vysnili ten poslední zápas vyhrát sami, ale oni nám to nedovolili. Ne že bychom se na Kamenici a Cerekev zlobili, my je naopak máme za to rádi," usmívá se Votava.

Ale právě to se prý podepsalo na rozlučkovém utkání před svými fanoušky, kteří z výkonu a konečného výsledku 1:1 nemohli být nijak unešení. „Dá se říci, že celá ta euforie proběhla v sobotu navečer, a podle toho to také na hřišti vypadalo. Ne, že by hráči slavili, ale bylo to v podvědomí, že už je hotovo a přistoupilo se k tomu možná až moc lajdácky," myslí si trenér Luk. „Pokud bychom ho museli nějakým způsobem zvládnout, určitě by se k tomu přistoupilo daleko lépe," dodává kouč.

Zasloužená remíza

Samotný zápas s Lípou navíc ovlivnil vytrvalý déšť. „Ač je v Lukách abnormálně vynikající hřiště, tak ten terén byl těžký," říká Votava a pokračuje: „My se chtěli předvést, ale to hřiště nám to moc neumožňovalo. Měli jsme mírnou územní převahu, ale na druhou stranu je remíza celkem zasloužená. My jsme si kromě toho penaltového zákroku žádné šance nevytvořili, oni měli jednu v první a z druhé pak vyrovnali."

A po utkání se mohly postupové oslavy rozjet naplno. „To bylo první kolo, takové neplánované, ale o to hezčí. To druhé bude týden po skončení soutěže," nastiňuje trenér.

Hráči vzdorovali, ale podlehli

Ten se nevyhnul i masovému stříhání vlasů. Prezidentem počínaje a všemi hráči konče, takový byl totiž neúprosný „hlas lidu", který připravil loucký realizační tým i hráče o pokrývku hlavy. „Ani nevím, kdo to vymyslel. Prostě to na začátku oslav vyplynulo a už teď jsme získali spoustu popularity, a myslím, že není ani všem dnům konec," směje se David Votava.

Něco podobného už zažil za svého působení v Batelově, a tak šel na řadu jako první. „To jsme museli úplně dohola, a u mě to nebylo ani tak těžké. Ale tady pár kluků vyměklo a mají to jen na ježka. Někteří, jako kapitán Trombelli, bojovali do poslední chvíle, vymlouvali se, ale nakonec podlehli. Museli všichni, a ti, co se nezúčastnili, to mají za domácí úkol, jinak se nemohou zúčastnit letní přípravy," vyřkl neúprosný verdikt trenér Luk nad Jihlavou.

Na novém zjevu svého týmu našel i pozitiva. „V Pacově budeme nečitelní a rychlejší," směje se kouč, který má už o posledním utkání sezony jasno. „Dám prostor všem hráčům, kteří nedostali na jaře takový prostor. Nejedeme tam na výlet, to ne, soutěž nechceme znehodnotit. I ti hráči, kteří nastoupí, mají kvalitu a my tam budeme chtít vyhrát. I když jsme si vědomi toho, že domácí musí vyhrát a určitě si pomůžou někým z áčka, tak se toho výkonu neobávám," uzavírá David Votava.