S reprezentací do 21 let Lukáš Masopust odjel na turnaj do ukrajinského Kyjeva. Český výběr na něm obsadil třetí příčku.

Ten ale v prvním zápase proti Rakousku dostal příležitost až na posledních deset minut duelu, a měl tak málo prostoru zabránit vysoké porážce 0:3. „Rakušané nás přehráli naprosto zaslouženě," uznal trenér výběru Jakub Dovalil v rozhovoru pro agenturu ČTK. Lukáš Masopust s trenér souhlasí: „Normálně nás přejeli, Byli důraznější v osobních soubojích."

V souboji o třetí místo čekal na český tým výběr Slovinska. Trenéři zcela obměnili základní sestavu a prostor dostal také Lukáš Masopust, který odehrál hodinu hry. „Po porážce jsme si sedli a některé věci si vyříkali," popisuje Lukáš. „Náš výkon byl bojovnější, dostali jsme se zaslouženě do vedení. Ke konci nás Slovinci mačkali, týmovým výkonem jsme to ale udrželi."

Výhry si Dovalil hodně cenil. „Pokud prohrajete 0:3 a další zápas vyhrajete, svědčí to o tom, že má mužstvo charakter. S výsledkem jsme spokojeni, s hrou moc ne. Čeká nás ještě dlouhá cesta," připustil trenér.

Další přípravný duel sehraje jednadvacítka už v srpnu doma s Nizozemskem. Zda se bude tento duel týkat i jihlavského záložníka, zatím Lukáš netuší. „Kádr je široký, s trenérem Dovalilem jsme se o budoucnosti vůbec nebavili," netají Masopust.

V letošní sezoně odehrál tým ČR U21 šest zápasů, ve kterých dvakrát zvítězil, třikrát remizoval a jednou prohrál. Lukáš Masopust nastoupil zatím ve třech utkáních. Přidá v létě či na podzim další? „Hodně záležet bude i na mých výkonech v přípravě," uvědomuje si jihlavský talent, který se nyní chystá na krátkou dovolenou. „Hlavně si musím odpočinout," plánuje Masopust. „Pojedu do lázní nebo do hor, ale musíme to s přítelkyní ještě probrat a naplánovat," uzavřel letošní sezonu Lukáš Masopust.

ČESKO – RAKOUSKO 0:3 (0:2)
Góly: 22. Vastič, 41. Piesinger, 70. Žulj. ŽK: Frýdek – Ritzmaier. Česko: Mandous – Jugas (46. Krátký), Polom, Brabec, Hybš (80. Hanousek) – Jánoš (46. Plšek), Zmrhal – Štípek (80. Masopust), Jirásek (63. Fantiš), Frýdek (63. Skalák) – Haša.

ČESKO – SLOVINSKO 1:0 (1:0)
Gól: 29. Plšek. Česko: Koubek – Krátký, Jugas, Brabec, Hanousek – Masopust (61. Štípek), Nešický (46. Zmrhal), Plšek (61. Jánoš), Fantiš – Skalák (88. Polom), Hadaščok (77. Haša).
Ostatní výsledky – semifinále:
Ukrajina – Slovinsko 2:1 (1:0).
Finále:
Ukrajina – Rakousko 0:1 (0:0).