Spokojenost jen napůl. Jihlavští fotbalisté sice přivezli z prvního jarního utkání v Brně, kde je přivítalo Znojmo, plusový bod, sami ale cítili, že mohli dosáhnout na ještě lepší výsledek. Jak ale připustil v rozhovoru kapitán týmu Lukáš Vaculík, v zápase si Vysočina vypracovala pouze jednu šanci, takže na víc asi pomýšlet ani nemohla.

Lukáši, jak jste spokojen se ziskem bodu proti Znojmu? Nováček proti vaší obraně moc šancí neměl.
Neměl, ale my také ne. Mohli jsme být možná šťastnější, kdyby nám to tam v poslední minutě spadlo. Začali jsme stejně jako vloni na jaře, také 0:0. První poločas byl z naší strany špatný, ve druhém jsme měli trošku větší herní převahu, ale do šancí jsme se moc nedostávali. Je to zasloužená remíza. Doufám, že to bude takový odrazový můstek k lepším výsledkům. Bod zvenku je sice dobrý, ale my to potřebujeme sbírat po třech.

Už jste zmínil, že jste ty tři body mít mohli…
Bylo to asi opravdu o štěstí, jen to trošku lépe trefit. Při dorážce to tam skákalo po lajně. Je to škoda, ale byla to naše jediná šance v zápase. Abychom mohli myslet na body, musíme si vytvořit těch šancí víc.

V čem byl největší problém, že jste se do těch šancí nedostávali?
V prvním poločase jsme byli strašně nervózní. Utkání bylo pro oba mančafty strašně důležité, z toho to pramenilo. Navíc ještě nejsme natolik zkušený tým, abychom takové zápasy dokázali uhrát.

Znojmo hrozilo svými úspěšnými posledními domácími zápasy na podzim, báli jste se toho?
My jsme se na to připravovali. Znojmo mělo šanci hned v první minutě, jinak také nic neměli. Myslím, že nám jejich hra problém nedělala.

Vy jste se opět objevil na levé straně obrany. Nastálo, nebo dočasně?
Tak tohle jsem věděl už čtrnáct dní dopředu, protože Tomáš Josl nemohl hrát kvůli kartám. Já mám svůj oblíbený post a uvidím, jak to bude příští týden.