Nepovedený špíl. Pod palbou kritiky svých trenérů se ocitli hráči Baníku i Vysočiny po úterním vzájemném zápase. Martin Pulpit i František Komňacký byli ze hry svých svěřenců hodně rozčarováni.

Na výkonu soupeřů, kteří bojují o udržení soutěže, nebyla důležitost utkání příliš patrná. Baníku nefungovala středová řada, a brzy v ní provedl změnu, Vysočina po nadějném začátku najednou jako by přestala hrát. „Prohospodařili jsme první poločas, ve kterém jsme určitě nepodali dobrý výkon," uznal defenzivní hráč Jihlavy Tomáš Marek. „Odskakovaly nám balony do autu a podobně. Po změně stran jsme se trošku zvedli, ale bylo to na nic."

Osud utkání se určil ve 35. minutě, kdy odražený míč napálil do sítě Antonín Fantiš. „Dobře to trefil, náš obránce to ještě lehce tečoval a zapadlo to tam. Nevím, jestli bych na míč bez teče dosáhl, ale byla to hezká střela," popsal situaci gólman Vysočiny Jaromír Blažek.

Jihlava se dostala do hry až po změně stran a příchodu Václava Kolouška. Optická převaha ale nebyla proměněna v nějaké výraznější střelecké příležitosti. „Přestože jsme prohrávali, nevytvořili jsme si žádnou šanci," láteřil trenér Vysočiny František Komňacký. „Hráči, kteří mají za úkol být vpředu nebezpeční, většinou nebyli na správných místech. Gól jsme tak mohli dát jen shodou nějakých náhod."

Hráči Vysočiny nevyužili ani další výhody: „Bylo znát, že jim postupem času docházejí síly. Určitě cítili v nohách zápas se Spartou," povšiml si Marek.

Nepovedené představení nemohli ještě dlouho po utkání překousnout trenéři. „Prohrát tady beru z pohledu Jihlavy skoro jako ostudu. Především v první půli jsme podali hanebný výkon, za který jsem se na lavičce styděl," uvedl Komňacký.

Ostravský kouč Martin Pulpit poté jen pokračoval v podobné rétorice. „Já navážu na slova svého jihlavského kolegy. Ani já nemohu být s naším výkonem spokojen. Ostrava alespoň, na rozdíl od soupeře, získala tři body, které jsou důležité pro boj o udržení v Gambrinus lize," mohl si pomyslně Pulpit oddechnout. „Takovou hranicí klidu je podle mého třicet bodů. Budeme je chtít získat co nejdříve," odhaduje vývoj ligy ostravský trenér.

Jihlavě chybí k této metě jediný bodík. Při podobném výkonu by jej však v příštím kole zcela určitě nezískala. Spíše by si koledovala o pořádný výprask. Jede se totiž postavit na pražskou Letnou o titul aspirující Spartě…