Byl to návrat do známého prostředí. Fotbalový brankář Martin Matiášek se znovu objevil v Jihlavě. Za druholigovou Vlašim odchytal druhý poločas přípravného zápasu proti FC Vysočina. Domácí favorit vyhrál 3:2 díky Šimonkem proměněné penaltě z 90. minuty, což byl jediný gól, který Matiášek inkasoval.

„Byl to příjemný návrat, takové zpestření, hodně kluků znám," pochvaloval si po zápase třiadvacetiletý gólman. V Jihlavě totiž prošel ligovým dorostem a ještě předminulou sezonu chytal za její juniorku. Do hledáčku Vlašimi se dostal především díky famózním výkonům v Třebíči, za kterou v uplynulém ročníku MSFL vychytal třináct čistých kont a na hřišti nechyběl ani minutu. Středočeský klub, který trénuje známý kouč Vlastimil Petržela, ho testoval už v zimní pauze, tehdy ale z případného angažmá sešlo. „A stejně tomu bude i teď. Tehdy to bylo proto, že k týmu přišel pan Petržela až po mně a měl jinou představu o složení kádru. Teď po zápase s Jihlavou mi zase bylo řečeno, že jsem hodně mladý a on si do branky představuje někoho zkušenějšího," krčí rameny Matiášek, který měl ale z výkonu proti FC Vysočina dobrý pocit. „Vrátil jsem se z dovolené, takže to byl můj první zápas po delší době, nechytalo se mi špatně," řekl.

O svém budoucím působišti tak jasno stále ještě nemá. V úterý začíná přípravu s divizním Pelhřimovem, kterému patří. Ve hře je ale pochopitelně i Třebíč, která o svou loňskou jedničku vehementně stojí. Jenomže v mateřském klubu skončila dlouholetá jednička Josef Moravec a tak je možné, že ho na rozdíl od předchozí sezony na hostování do třetiligového HFK neuvolní.

„Je to všechno v jednání, ale samozřejmě chci chytat co nejvyšší soutěž, a pokud zájem Třebíče potrvá, rád bych se tam vrátil. Přípravu ale začnu v Pelhřimově," podotkl Matiášek.

Oba týmy na sebe navíc narazí 26. července v rámci 1. kola domácího poháru. Vítěz se v dalším kole utká s prvoligovou Zbrojovkou Brno. Ve které brance ale bude pelhřimovský odchovanec stát, se ještě neví.