Dlouhá fotbalová sezona sice skončila v polovině června, ale puklický klub ji o týden prodloužil. „Turnaj se povedl. Vlastně celý víkend. Bylo to sice náročné, ale bylo to dobré,“ hodnotí předseda TJ Sokol Kamil Prchal víkendové oslavy 70 let fotbalu v Puklicích.

Tam se měly v sobotu poměřit čtyři celky, ale protože Stonařov se omluvil, hrálo proti sobě jen trio Puklice, Luka nad Jihlavou, Sapeli Polná. „Nakonec to nevadilo, že Stonařov nepřijel, protože stejně hrál každý dva zápasy,“ doplňuje Prchal.

Favorit byl jasný. Výběr Sapeli, osmý tým uplynulého krajského přeboru, to také potvrdil. Loučtí fotbalisté ho sice trápili, na začátku druhého poločasu to bylo ještě 2:2, ale pak zkompletoval Krupica hattrick, a vítězství 4:2 bylo na světě.

To utkání mezi domácími a Lukami nad Jihlavou skončilo překvapením. Pukličtí, zástupce okresního přeboru, v přestřelce, v níž padlo sedm gólů, svého soupeře z I. B třídy porazili 4:3, a díky tomu měli šanci turnaj vyhrát. Potřebovali k tomu ale naplno bodovat i proti Polné. A to se nepovedlo.

Ve „finále“ připravil hned v úvodu dva góly centrující Dvořáček. Nejdříve našel hlavu Reitermana, poté se ze vzduchu prosadil Boháček. Poločasové skóre 3:0 pro Sapeli určil po parádní Reitermanově přihrávce Flekal. Když ve druhé části zvýšil Částka na čtyřbrankový rozdíl, zdálo se být rozhodnuto. „Ale naši hráči potom povolili a domácí postupně snížili na 2:4,“ trochu si postěžoval Jiří Babínek, jehož svěřenci ale záhy přidali, a nakonec z toho byla jasná výhra 8:2. V posledních pětadvaceti minutách totiž skóroval dvakrát Krupica a jednou se prosadilo duo Matějíček, Mikeš. „Bylo to jednoznačné,“ uznal puklický Kamil Prchal.

Vítězem Memoriálu se stal tým TJ Sapeli Polná, Puklice skončily druhé, Luka nad Jihlavou třetí. Nejlepšími střelci byli pětigóloví Dominik Skotar a František Krupica. „Stali jsme se vítězi, ale mnohem důležitější bylo pohodové setkání s bývalými i současnými spoluhráči a kamarády,“ podotkl Jiří Babínek. „Příští rok uspořádáme Memoriál znovu,“ uzavřel Kamil Prchal.