Třiadvacetiletý bosenský útočník Muris Mešanovič odchází do týmu účastníka slovenské Corgoň ligy FK DAC 1904 Dunajská Streda na půlroční hostování.

Bosenský střelec odehrál v dresu FC Vysočina dvanáct prvoligových duelů, ve kterých se střelecky neprosadil. Celkem za Vysočinu nastoupil v pětašedesáti soutěžních utkáních, ve kterých si připsal jedenadvacet branek. „Jsme rádi, že Mešanovič nalezne v Dunajské Stredě větší možnost pravidelného herního uplatnění v kvalitní soutěži. Věříme, že pomůže jak svému novému zaměstnavateli, tak i svému fotbalovému vývoji. V zimní přípravě dostane znovu příležitost prosadit se do sestavy FC Vysočina," uvedl na hráčovu adresu sportovní manažer Vysočiny Josef Jinoch.

Mešanovič přišel z Bosny do Česka v roce 2006. Vyhlédl si ho Jablonec, kde se postupně propracoval do prvoligového kádru. Ligové zápasy však okusil až na hostování v FC Vysočina v druholigovém ročníku 2009/10. Na Vysočině natrvalo zakotvil v lednu 2011, a v sezoně 2011/12 se pěti brankami podílel po postupu do Gambrinus ligy.

Dunajská Streda je aktuálním nováčkem Corgoň ligy. Po čtyřech kolech byla na předposlední jedenácté příčce tabulky s jediným bodem a jedinou vstřelenou brankou.

Do nedělního duelu Dunajské Stredy v Trenčíně ještě Mešanovič aktivně nezasáhl. „Dolaďujeme poslední administrativní záležitosti," vysvětlil Josef Jinoch.

Muris Mešanovič se v novém týmu setkal se středopolařem Stanislavem Velickým, bývalým kapitánem FC Vysočina v její postupové sezoně 2011/12.