Domácí výběr a trenéra Petra Dvořáčka nepříznivý výsledek zarmoutil. „Myslím si, že jsme ve hře byli srovnatelní, možná i lepší, měli jsme i více šancí než oni, ale dali jsme méně gólů. Bohužel jsme neuhlídali dvě jejich standardky, ze kterých jsme dostali dva góly," lamentuje kouč Polné.

Sapeli jsou na jaře dál bez bodu

I třetí jarní pokus, získat první letošní body, vyzněl pro Sapeli doprázdna. „Nebyli střelci. Szabó byl zraněný, museli jsme ho střídat, a bohužel lavičku máme prázdnou, žádní zabijáci na ní nebyli. Mladý Antoš se sice snažil, hrál dobře, ale nemůžeme po něm chtít, aby ty zápasy rozhodoval," ví Dvořáček. „Zklamaní jsme z toho, že jsme nezískali ani bod, ale z výkonu zklamaní být nemusíme. Doufáme, že v dalších zápasech ty body sbírat budeme. Už se začnou vracet do sestavy vykartovaní hráči, a tu kvalitu určitě v body přetavíme," dodává trenér.

Ve Velké Bíteši bylo naopak veselo, jak už to tak bývá poslední dobou zvykem. A trenér Jaroslav Kubec přiznal, že ani nepočítal s tím, že se jeho tým tak rychle dostane do vedení. „My jsme chtěli hrát opatrně, v plánu to nebylo. Ale domácí byli prvních dvacet minut zaražení, dělali jsme si s nimi, co jsme chtěli. Ale po nás se nemůže chtít, abychom tvořili hru, to není naše parketa. A z toho také pramenilo to vyrovnání. Pak tam byly šance jedna za druhou, na obou stranách, a ke konci poločasu se začalo na hřišti jiskřit, takže jsme byli rádi, že se šlo do kabin," nastiňuje kouč Velké Bíteše.

Na vítězné vlně

Ta se ve druhé půlce znovu dostala do vedení, a trefa Dvořáka byla nakonec i vítězná. I když Kubec přiznává, že domácí jeho tým zlobili a byli blízko k vyrovnání. „Pak vystřídali, přišel tam mladý kluk, který nám dělal problémy. Hráli jednoduše do stran a přehrávali nás. Měli tam i šance, ale do těch jsme se dostávali i my. Navíc nám neuznali regulérní branku," doplňuje trenér hostů, kterého mrzelo vyloučení Střechy.

I tak ale Velká Bíteš dál vládne přeboru. „Zase se vyhrálo, drží se nás vítězná vlna. Kluci se dali do kupy i s béčkem, prostě to funguje, jak má," těší kouče lídra soutěže.