Přijedou šampioni. Nesmírně náročný, ale o to více atraktivní zápas čeká v devátém kole první fotbalové ligy na jihlavské hráče. Na jejich stadionu se představí silný celek Viktorie Plzeň, který obhajuje loňský primát. A rovněž letos okupuje nejvyšší příčky, po odehrané polovině podzimu je na druhém místě se stejným počtem bodů jako vedoucí Sparta. Domácí jsou přesně na opačném pólu tabulky, bod od sestupového pásma.

Vysočině se ale proti Plzni poměrně daří. Z osmi vzájemných zápasů prohrála pouze třikrát. V minulé sezoně sice ve Štruncových sadech v závěru ligy podlehla 0:2, předtím na podzim však doma vyhrála 2:1. „Vzpomíná se na to určitě dobře, ovšem my musíme myslet na aktuální duel," nezůstává v minulosti tehdejší trenér a současný asistent Roman Kučera. „Pokud chceme proti Plzni znovu výsledkově uspět, musíme podat opravdu nadstandardní výkon v ofenzivě i defenzivě."

Podobný husarský kousek by se jihlavským fotbalistům hodil i letos. Vysočina už pět kol nevyhrála, což se jí ostatně letos podařilo pouze jedinkrát. Ze svých pěti bodů ale získala hned čtyři proti gigantům. Tři s Jabloncem, jeden se Spartou. Obrat úřadujícího mistra by byl další mimořádný počin probíhajícího rozpačitého podzimu.

Během něj již v Jihlavě stačili vyměnit trenéra, i vystřídat nádherné výkony s doslovnými propadáky. Jako minulý týden v Příbrami. „Propadli jsme tam nejen jako tým, ale i z hlediska individuálních výkonů. Nevyrovnali jsme se s agresivním výkonem soupeře. Zatímco doma s Duklou a ve Znojmě jsme byli schopní předvést kvalitní výkon, tak duel v Příbrami z naší strany potřebné parametry neměl," nehledá výmluvy Kučera.

Kritika týmu po posledním vystoupení v lize byla velká nejen ze strany veřejnosti, ale i od realizačního týmu. „Zápas jsme si důkladně rozebrali, hráči ho mají v hlavě a my věříme, že jej budou chtít napravit," doufá asistent kouče Milana Bokši.

Vodítkem může být právě zmíněný poslední domácí zápas se Západočechy. „Jsme přesvědčeni, že hráči budou chtít odčinit špatný výkon z Příbrami a zviditelnit se ve sledovaném duelu proti silnému soupeři. K úspěchu povede jedině precizní a důsledná hra směrem dozadu a schopnost být nebezpeční v útoku," domnívá se Kučera.

Je nasnadě, že žádné velké ofenzivní manévry domácí nepřichystají. „Vsadíme na zabezpečenou obranu a rychlý přechod do brejků. Věřím, že jsme schopní Viktorii při našem mimořádném výkonu zaskočit a uspět," naznačil zamýšlený herní styl Kučera.

Jihlavě se uzdravil Nerad, nejistý je ale start Kukoľa. Připraveni nebudou ani stopeři Šourek a Tlustý, mimo je i Marcin. Ostatní hráči jsou v pořádku, a trenéři tak budou mít z čeho vybírat.

O trochu více nejistot mají Plzeňáci. Nejistý je start tria Baránek, Vaněk, Holenda, určitě nebudou hrát rekonvalescenti Řezník s Pilařem. Domácí trávník neokusí ani Tomáš Kučera, který v Plzni z Vysočiny hostuje a nenastoupí na základě dohody klubů.

Tyto absence ale zřejmě Viktorku neoslabí. „Oni jsou hlavně silní v kombinaci na křídelních prostorech, spolehnout se mohou i na střelecky disponovaného Ďuriše," odhaluje silné stránky protivníka Kučera.

Jak se s nimi jihlavští fotbalisté poperou, můžete sledovat na stadionu v Jiráskově ulici zítra od osmnácti hodin.