Zachránit krajský přebor? Tak to budou mít po víkendových nezdarech fotbalisté Luk nad Jihlavou a Třeště velmi těžké. Oba výběry si brousily zuby na důležité výhry, kterých se ale nedočkaly. A protože ze soutěže se budou poroučet tři nejhorší, a oba nováčci okupují čtyři kola před koncem s výraznými ztrátami dvě z těchto příček, je o jejich osudu zřejmě rozhodnuto.
„Výhodnější" pozici pro závěr sezony má Třešť, která si mohla ještě více polepšit. To by ale musela vyhrát v Jaroměřicích, kde naopak dostala čtyři góly a odjela s prázdnou. „Přitom první půlka měla být 2:2, to by bylo spravedlivé. Chodili jsme sami na brankáře, ale bohužel jsme nic neproměnili," lamentuje asistent trenéra Třeště Jiří Gregor, jehož tým dvakrát inkasoval.
A dva góly dali domácí i po změně stran. „Chtěli jsme dál produkovat útočný fotbal, ale to pohlídali. Za první půlku hráče chválím za výkon, jen škoda, že jsme se šancemi nakládali špatně. Pak už to byla křeč," doplňuje Gregor.

Ten ví, že už to bude teď velmi těžké. Šestibodová ztráta, čtyři kola před koncem, to nevypadá dobře. „Zkomplikovali jsme si to, ale budeme hrát dál. Teď už je to asi otázka i náhody, co se stane před námi," uzavírá.

Ještě horší to je po víkendu v Lukách. „Nebudeme házet flintu do žita, ale jsme realisti a myslím, že všichni víme, co se v tuto chvíli stalo," krčí rameny trenér David Votava, kterému se výkon na hřišti ve Stáji celkem líbil. „Ten výsledek nás postavil do situace, kterou si nezasloužíme. Myslím, že jsme byli herně o něco lepší než domácí, pohyblivější, ale bylo to o tom, kdo dá první gól. O poločase byla v kabině ještě bojovná nálada, ale jak jsme inkasovali, tak se naše hra rozbila. Ani střídání nepřinesla to, co jsme chtěli, oživit to vepředu. A když jsme hráli vabank, protože jsme věděli, že remíza nic neřeší, tak nám dali domácí další dva góly," komentuje Votava. „Bohužel se znovu ukázalo, že my máme velké problémy se vstřílením branek. A když už tu finálku zvládneme, tak nedokážeme ten gól dát, a to nás pak i jedno zaváhání stojí body," uzavírá kouč Luk nad Jihlavou.