Všechen stres byl ale krátce před páteční dvacátou hodinou odplaven. Vysočina zdolala Slovácko a kouč věděl, že první postupný krůček jeho mise byl úspěšně splněn.

Žádné revoluce v sestavě ani v herním stylu, spíš pozvednutí morálky. To byl hlavní cíl Petra Rady před posledním utkáním podzimu. Pochopitelně ruku v ruce s tím též seznámení se s kádrem.

V jakém stavu jej našel? „Některé hráče jsem znal," připomíná Rada. „Parta je tady dobrá, jsou tady zkušení i nadějní borci. Takový Lukáš Masopust, to je velká naděje. Takže já cítím, že potenciál tady skutečně je," stvrzuje dřívější slova svého předchůdce.

Po úvodním hvizdu však zraky fanoušků trenéra Radu viděly překvapivě v klidu na lavičce. Poprvé vyběhl k pomezní čáře až ve čtrnácté minutě. Během prvního poločasu se ale zřejmě rozehřál do správné provozní teploty. Stačil si totiž „popovídat" s asistentem rozhodčího i čtvrtým sudím. „Ale žádný exces jsem tam s nimi neměl," culil se po utkání Rada. A „konečně" také několikrát hodně hlasitě dirigoval svěřence.

Ve druhém poločase už utkáním žil na pohled emotivněji. Především proto, že výkon domácích byl ustrašený, obava o výhru se dostavila. „Bylo tam napětí. Především v závěru zápasu to bylo těžké. A sedět tam jako sněhulák bych neuměl," rozesmál Rada novináře na tiskovce.

Co jej tak rozpálilo, že do konce zápasu odložil čepici i bundu a duel dokoučoval v chladném večeru jen ve svetru? „Slovácko snížilo a bylo aktivnější. Oni mají devatenáct bodů, neměli tady co ztratit, tak hráli vabank. Ale zima mi nebyla, vždyť bylo stále ještě nad nulou, ne?" culil se uvolněně.

Však je také Petr Rada na drsné podnebí zvyklý. Kromě Plzně a Slavie působil také v Podještědí (Jablonec, Liberec) a Podkrušnohoří (Teplice). Nyní tedy zamířil na chladnou Vysočinu. „To si vybírám štace, co?" odvětil v dobrém rozmaru na nahrávku reportéra Deníku. A po dotazu jiného novináře odmítl srovnání s dobře metoucím novým koštětem: „Já bych to tak neviděl a moc tomu nevěřím. Rozhodně to není pravidlem. Kdybychom hráli můj první zápas na Spartě, bylo by to asi jiné," uznal Rada.

Pak už jen prozradil, co čeká Vysočinu v zimním období. „Ještě týden, do pátku, budeme jednofázově trénovat. Pak se rozjedeme na dovolenou. Hráči dostanou individuální plány a po Novém roce, kdy, to ještě přesně neví, začne příprava na jaro. Bude to určitě hodně náročná příprava," uzavřel s potutelným úsměvem Petr Rada svoji jihlavskou premiéru.