Nuda Jihlavě přinesla vítězství

Jihlava – FC Vysočina uštědřila druholigovému lídrovi z Ústí teprve čtvrtou porážku v sezoně. Zápas sice postrádal fotbalovou krásu i šance, ale důležité body zůstali doma. Vítěznou branku dal uzdravený stoper Šimáček.

26.3.2010

Nuda Jihlavě přinesla vítězství.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Úvodní čtvrt hodinka přinesla vlažný fotbal, diváci na tribunách jihlavského stadionu se museli nudit. Jihlava se snažila převzít iniciativu, ale ústeckou branku vážně neohrozila. Hosté se do jihlavského vápna příliš nedostávali.

Další průběh prvního poločasu přinesl hodně kouskovanou hru plnou nepřesností. Ani jeden z gólmanů neměl moc práce, protože se hrálo spíše ve středu hřiště, a když už se hráči dostali na dostřel branky, tak nedokázali zamířit mezi tři tyče. Domáci se sice snažili vymýšlet útočné finty, ale ty jim překazila buď nepřesnost, nebo ústečtí obránci.

Jihlavě se nedařilo zahrávání standardních situací. To se změnilo příchodem Petera Krutého. Po jeho centru se balon odrazil k Šimáčkovi a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě. Tečovaný balon jedním z ústeckých zadáků skončil v síti hostů – 1:0.

Domácí byli po vstřeleném gólu při chuti. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Mešanovič s Veselým. Prvně jmenovaný, ale neposlal balon lépe postavenému Veselému a volil střelu. Ta ovšem letěla vysoko nad.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Šancí ani fotbalové krásy moc nepřibylo. Ústí v této části hry bylo aktivnější, ale domácí obrana fungovala bezchybně. Po dalším nudném průběhu bez šancí si vytvořili zajímavou příležitost hosté. V 70. minutě se kombinací do vápna dostal Brožík, ale z úhlu Uvarenka nepřekonal. Následnou dorážku zblokoval Šimáček.

Jihlava měla na mále i o čtyři minuty později. Po rohovém kopu se ale Džubanovi střela nepovedla. Vypadalo to, že se lídr tabulky nadechoval k závěrečnému náporu. Jihlava si to však nenechala líbit. Svůj náskok mohla zvýšit v 80. minutě. Brankář hostů však byl proti. Dolejše vychytal. Stejně tak dopadl jihlavský záložník i tři minuty později. Svěřenci trenéra Luboše Urbana si takticky vítězství uhlídali.

JIHLAVA – ÚSTÍ 1:0

Góly: 44. Šimáček. Rozhodčí: Mikel – Zlámal, Lhoták. ŽK: Simr, Karlík, Krutý, Mešanovič - Melunovič. Diváci: 1126. Poločas: 1:0.
Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrič – Veselý (61. Dolejš), Dort (85. Gába), Karlík, Görner – Mešanovič, Simr (34. Krutý). Ústí nad Labem: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Volek - Benčík, Martykán, Zachariáš, Jindráček - Melunovič, Franc (63. Brožík).

Autor: Edita Palkovičová

26.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

I sociální demokraté sledovali výsledky voleb společně.
18

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.