Úvodní čtvrt hodinka přinesla vlažný fotbal, diváci na tribunách jihlavského stadionu se museli nudit. Jihlava se snažila převzít iniciativu, ale ústeckou branku vážně neohrozila. Hosté se do jihlavského vápna příliš nedostávali.

Další průběh prvního poločasu přinesl hodně kouskovanou hru plnou nepřesností. Ani jeden z gólmanů neměl moc práce, protože se hrálo spíše ve středu hřiště, a když už se hráči dostali na dostřel branky, tak nedokázali zamířit mezi tři tyče. Domáci se sice snažili vymýšlet útočné finty, ale ty jim překazila buď nepřesnost, nebo ústečtí obránci.

Jihlavě se nedařilo zahrávání standardních situací. To se změnilo příchodem Petera Krutého. Po jeho centru se balon odrazil k Šimáčkovi a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě. Tečovaný balon jedním z ústeckých zadáků skončil v síti hostů – 1:0.

Domácí byli po vstřeleném gólu při chuti. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Mešanovič s Veselým. Prvně jmenovaný, ale neposlal balon lépe postavenému Veselému a volil střelu. Ta ovšem letěla vysoko nad.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Šancí ani fotbalové krásy moc nepřibylo. Ústí v této části hry bylo aktivnější, ale domácí obrana fungovala bezchybně. Po dalším nudném průběhu bez šancí si vytvořili zajímavou příležitost hosté. V 70. minutě se kombinací do vápna dostal Brožík, ale z úhlu Uvarenka nepřekonal. Následnou dorážku zblokoval Šimáček.

Jihlava měla na mále i o čtyři minuty později. Po rohovém kopu se ale Džubanovi střela nepovedla. Vypadalo to, že se lídr tabulky nadechoval k závěrečnému náporu. Jihlava si to však nenechala líbit. Svůj náskok mohla zvýšit v 80. minutě. Brankář hostů však byl proti. Dolejše vychytal. Stejně tak dopadl jihlavský záložník i tři minuty později. Svěřenci trenéra Luboše Urbana si takticky vítězství uhlídali.

JIHLAVA – ÚSTÍ 1:0

Góly: 44. Šimáček. Rozhodčí: Mikel – Zlámal, Lhoták. ŽK: Simr, Karlík, Krutý, Mešanovič - Melunovič. Diváci: 1126. Poločas: 1:0.
Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrič – Veselý (61. Dolejš), Dort (85. Gába), Karlík, Görner – Mešanovič, Simr (34. Krutý). Ústí nad Labem: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Volek - Benčík, Martykán, Zachariáš, Jindráček - Melunovič, Franc (63. Brožík).