Na hřišti ve Stáji se během odpoledne vystřídalo takřka pět set lidí a fanoušků fotbalu, kterým nabídl klub TJ Sapeli Polná bohatý program. Vše odstartoval slavnostní úvod, při kterém Panenka s Dobiašem ocenili zakládající členy klubu, nejlepší tým posledního desetiletí v krajském přeboru a vyhlásili sedm nových legend TJ Sapeli. „Ocenili jsme i pár lidí ze vsi, kteří nám pomáhají a udělili mimořádné ceny Pavlu Pechovi, Antonínu Panenkovi a Karolu Dobiašovi,“ doplňuje předseda klubu Jiří Babínek.

Ten se pak chopil mikrofonu a začal řídit a zároveň komentovat hlavní program dne, tedy mač mezi Sapeláki a Bohemkou. Ta nakonec slavila výhru 7:5, i když v závěru to vypadalo na plichtu. „To nevypadá moc férovo,“ reagoval Dobiaš na debatu rozhodčího Babínka s Panenkou, kterému za stavu 5:6 říkal, že asi zapíská s přispění videorozhodčího druhou penaltu. To však nestihl, protože Pražané přidali sedmý gól, a on vzápětí zápas ukončil. „Tak je to správne pan sůdca,“ smál se Dobiáš, který byl po celou dobu svými výroky strůjcem dobré nálady.

Jeho tým nakonec vyhrál i penaltový rozstřel 5:3. „Byli zaslouženými vítězi,“ uznal Jiří Babínek. „Vynikající byl futsalista Slunéčko, Hruška s nemocnými klouby skákal po střelách, a Mojžíš v 52 letech byl všude,“ žasl předseda klubu, za jehož barvy se jednou prosadil čerstvý pětačtyřicátník Milan Špendlíček. „Tahle naše sestava dostala toto utkání za odměnu. Za to, co pro klub kluci odvedli. Ale neznamená to, že by se už neměli objevit na trávníku, je to jen poděkování,“ směje se Babínek.

Průběh celé oslavy neměl chybu. „Podrželo nás počasí, myslím, že si to všichni užili a já jsem rád, že jsme si Bohemku znovu pozvali. Poseděli, popovídali, vyfotili se, nikam nepospíchali. Byla to paráda. Počtvrté s nimi a pokaždé nádhera,“ dodává Jiří Babínek.

TJ SAPELI POLNÁ – STARÁ GARDA BOHEMIANS PRAHA 5:7

Góly: Klíma, Padrnos, Reiterman (PK), Zamazal, Špendlíček – Slunéčko 4, Kulvajt, Petrouš, Mojžíš. Sapeli Polná: Krpálek (Rezničenko, Koubek) – Hamara, P. Dvořáček, Klíma, Reiterman, Špendlíček, Tržil, Rychtecký, Barák, Slezák, Fišer, Padrnos, Vacek, Brnický, F. Dvořáček, Zamazal. Stará garda Bohemians Praha: Hruška (Šimon) – Petrouš, Hartig, Prokeš, Němec, Dobiaš, Lang, Jakubec ml., Panenka, Mojžíš, Slunéčko, Kulvajt.

Místo potlesku slyšeli fotbalisté Zbrojovky (v červeném) v prvním utkání Fortuna:Národní ligy pískot. Brněnský celek podlehl na domácím hřišti Jihlavě 1:3.
Fantastický start. Vysočina rozstřílela Zbrojovku