„Jediné co teď vím, že soutěž vyhrajeme,“ hlásil jako první stonařovský Zdeněk Štancl, jehož tým prochází soutěží celkem suverénně. Doposud, tedy po 24 odehraných zápasech, má na svém kontě 58 bodů, což je o deset víc než druhé Kněžice. Ty, stejně jako Batelov, Puklice, Nadějov nebo třešťská záloha, nedokázaly s lídrem soutěže udržet na jaře krok a vítězství v soutěži mu „darovaly“ předčasně.

Oslava ještě nebyla

Definitivně o tom rozhodla sobotní remíza 3:3 Kněžic s Třeští B, žádné velké oslavy se ale v sobotu ve Stonařově nekonaly. Ovšem nebylo to z důvodu dodržování životosprávy, protože lídr přeboru hrál až v neděli v Rantířově. „Vyřešilo se až to včera, ale to byly v týmu dvě svatby, takže hráči byli různě rozházení. A dneska byli rádi, že se vůbec sešli, a že byl slabší soupeř,“ poodhalil v neděli večer Štancl, jehož tým by i bez pomoci soupeřů stejně o víkendu slavil. Poslední rantířovskou rezervu totiž smetl jasně 7:2, a tím dvě kola před koncem zdůraznil odstup od svých pronásledovatelů.

Ti možná doufali, že lídr okresního přeboru odmítne postup do I. B třídy. Ovšem takový scénář nejspíše není na pořadu dne. „Na devadesát procent to přihlásíme, ale ještě to není stoprocentní,“ říká šéf stonařovského fotbalu Zdeněk Štancl. „I po utkání s Rantířovem jsme se k tomu vraceli a probírali to. Hotové to není,“ znovu zdůrazňuje.

Ilustrační foto.
Budou vybíhat sjezdovku v Lukách

A na čem tedy nejvíce záleží? „Na šířce kádru to stojí,“ odkrývá Štancl, a hned přidává proč. „Pokud tuhle sezonu kluci dohrávají šest kol v osmi lidech, tak to musíme řešit. Teď jsme brali kluky, co nehráli pět osm let fotbal, a to by takhle nešlo,“ má jasno.

Vlastní odchovanec

Zároveň však nehodlá sahat po hráčích z jiných klubů. „Toho nejsem příznivcem, abychom brali cizí hráče. Navíc kluci i některé oslovili, ale nikdo nemá ambice jít výš. Spíš chceme ty své, které máme rozházené v jiných klubech, přivézt zpátky. Uvidíme, jak to dopadne. Máme na to čtrnáct dnů, během těch to musíme vyřešit,“ ví Zdeněk Štancl. „Nerad bych to udělal tak, že se rozmyslíme až na aktivu. Je to hotové, teď čerstvé a já už nějaká jednání absolvoval. Ale výsledky ještě nemám. Cílem je tedy posílení kádru, prioritou o vlastní odchovance. Budu se je teď snažit přesvědčit, aby se vrátili,“ doplňuje.

Herní stránku tak momentálně neřeší. V okresním přeboru byl jeho tým nejlepší a s krajskými soutěžemi už zkušenosti má. „Ten náš jasný postup je dán úrovní soutěže a já velký strach z I. B třídy nemám. Hráli jsme to hodně let a i ostatní týmy mají problémy se šíří kádru. Ti hráči ubývají, hrají kluci, kterým je nad 40 let, mladí nejsou. Ale s těmi našimi oporami a staršími kluky jsem domluvený, že by tu sezonu ještě dali,“ dodává Zdeněk Štancl.