„Toto řešení je nejméně křiklavé," vysvětlil na oficiální pozápasové tiskové konferenci, kterou musel absolvovat místo Kučery.

Postup FC Vysočina zkritizoval ve studiu České televize Milan Luhový. „Pokud se dá role hlavního trenéra takto papírově obejít, pak je studium a získání ligové profilicence vyhazováním peněz," řekl.

„Znovu opakujeme, že jde o dočasné řešení, s čímž je obeznámen i trenér Kučera. My bychom hrozně rádi co nejdříve upravili tento kritický scénář tak, aby bylo vše podle norem svazu," ujistil Jinoch s tím, že vedení klubu po úterním odvolání Petra Rady intenzívně hledá nástupce splňujícího veškerá kritéria pro první ligu.

Podle mluvčího klubu Miroslava Fukse je nepravděpodobné, že by u týmu zůstal Kučera déle než do konce podzimu a to i přesto, pokud by se týmu začalo herně i bodově dařit. „Sám Roman Kučera se vyjádřil, že jeho ambicí není dlouhodobé vedení prvního týmu," ujistil.

Nepravděpodobná je také varianta s Jinochem, byť základní předpoklady splňuje. „To se musíte zeptat vedení, ale jako hlavní trenér mám díky výhře nad Slavií stoprocentní úspěšnost," řekl s úsměvem.

Duel se sešívaným byl pro něj pikantní. Sedmačtyřicetiletý Jinoch je totiž slávistickým odchovancem, za vršovický klub hrával i nejvyšší soutěž a později v něm působil jako trenér mládeže, než se vydal na manažerskou dráhu. „Jsem rád, že to vyšlo zrovna na Slavii. Nic lepšího jsem si nemohl přát, trumfla by to možná tak výhra nad Spartou," dodal.