Třešť před svými fanoušky o víkendu porazila o záchranu bojující Mírovku 4:1. Dalo se to čekat, ale rozhodně se nedalo čekat, že v první půlce budou hosté lepší! „Já se nedivím, že uhráli nějaké body. Takhle tady nikdo nehrál. Já čekal, že to budou jen nakopávat, ale oni nás přehrávali i fotbalově,“ uznal trenér Třeště František Cvach.

Jeho tým byl ale produktivní, Mírovka nikoliv. „Oni ty šance také měli, dvě tři na začátku, kdyby je dali, mohlo to být jiné. V tom byl tentokrát rozdíl, že my jsme tři proměnili,“ doplňuje kouč.

Druhou část Třešť už ovládla i herně, a ještě přidala čtvrtý gól. „Oni do toho zápasu vlítli, přepálili to, a pak už na tom našem velkém hřišti neměli síly. Je to ale pro ně krutý výsledek. My jsme nehráli moc dobře, protože se nám ze hry vytratila taková lehkost. Ale musím kluky pochválit, že to ubojovali a přetlačili je,“ uzavírá František Cvach.

Pro fotbalisty Velkého Beranova (v modrobílých dresech) je finále Ježek Cupu vrcholem sezony. Tým z Jihlavska dnešnímu mači podřídil vše.
Pro Velký Beranov je pohár vrcholem sezony

Podobné to měli i hráči Dobronína. Čtvrtý tým tabulky hostil také soupeře, který je namočený a bojuje o „átřídní“ život. A těžší to měli svěřenci trenéra Chramosty v tom, že první prospanou půlku prohráli s chotěbořskou rezervou 0:2. „Hned na začátku jsme mohli dát tři góly, ale ty velké šance jsme nevyužili, a to je naše slabina. Pak byla Chotěboř do konce první půlky lepší a zaslouženě šla do vedení,“ říká Jan Chramosta.

Ten svému celku o přestávce domluvil. A slova padla na úrodnou půdu, jelikož domácí zasadili uvadajícím hostům čtyři direkty. „Druhá půlka už byla luxusní. Nastartoval nás ten první gól, po kterém jsme dali hned druhý, a ten hosty zlomil. Pak už jsme si to pohlídali, byli jsme lepší a měli další šance,“ dodává kouč Dobronína.

Ilustrační foto
Fotbalové okresní soutěže mužů