MS LIGA DOROSTU U19

OLOMOUC B – JIHLAVA 2:1
Mač druhého s prvním sliboval velkou řež, ovšem mnohem lépe do ní vstoupili domácí. „Oni na nás doslova vlétli a ve hře dominovali. Byli herně lepší, rychlejší a agresivnější. Vytvořili si tři čtyři velké příležitosti, z kterých se jednou prosadili,“ uznal kouč Jihlavy Kamil Průša, jehož týmpo Repčekově hlavičce od 27. minuty prohrával. A to se navíc ještě vyznamenal Mastný, který zlikvidoval penaltu! Vyrovnáním pak pohrdl Pavlas.

Po změně stran Vysočina přidala a hru vyrovnala, nicméně po centru ze strany se prosadil ze vzduchu Řípa. Hosté snížili až na konci, když využil zaváhání gólmana Ritter. „Lepší výsledek jsme, hlavně kvůli výkonu v první půli, nemohli uhrát. Domácí byli lepší a naprosto zaslouženě vyhráli,“ dodává Průša.

Branky: 27. Repček, 65. Řípa – 89. Ritter. Rozhodčí: Cieslar. ŽK: 3:4. Diváci: 40. Poločas 1:0. Jihlava: Mastný – T. Svoboda, Pejřimovský, Mikuška, Křišťál – Pavlas, Urbánek (69. Ritter) – Lokvenc (77. A. Svoboda), Šteffl, Řezáč (45. Crha) – Křívánek.

Litvínov ve veledramatickém zápase přehrál doma Jihlavu 3:2.

OLOMOUC B – JIHLAVA 3:2
Suverénní Vysočina věděla, že ji na Hané nečeká jednoduché utkání. A to se také potvrdilo už v první půlce, která byla vyrovnaná a gól nepřinesla.

Jako první se prosadili až po přestávce hráči Jihlavy. Jenže vedení, o které se postaral Pojezný, mělo krátkého trvání. Olomouc přispěchala hned s dvojitou odpovědí. Špatný s Daňkem v rozmezí 52. a 59. minuty skóre otočili. Divoká pasáž ale nekončila. Po hodině hry srovnal stav Čermák a zdálo se, že se body rozdělí. Jenže Sigma chtěla svému soupeři oplatit podzimní porážku 2:3, a to se jí díky Dittmerovi také povedlo!

Góly: 52. Špatný, 59. Daněk, 75. Dittmer – 46. Pojezný, 63. Čermák. Rozhodčí: Šafařík. ŽK: 0:1. Diváci: 45. Poločas 0:0. Jihlava: Doležal – Fila (72. Marek Malata), Samek (57. Novák), Havel, Růžička, L. Trnka (63. Mirek Malata), Havlín, Čermák, Trinh, Vraspír, Pojezný.

1. JIHLAVA 20 18 0 2 62:17 54
2. Ostrava B 20 16 0 4 112:30 48
3. Brno B 20 13 4 3 77:53 43
4. Olomouc B 21 13 2 6 85:42 41
5. Líšeň 20 12 4 4 58:33 40
6. Slovácko B 20 13 1 6 57:34 40
7. Vítkovice 20 7 6 7 43:38 27
8. Třinec 21 8 1 12 35:46 25