Dohromady sedmdesát týmů hrálo na podzim v sedmi různých ligových soutěžích malou kopanou v Jihlavě. Zimní ligový pohár i jarní dějství, které mělo právě startovat, ale kvůli pandemii koronavirem nebudou. „Bude to poprvé v historii, nevybavuji si, že by se někdy nehrálo,“ říká předseda MK Jihlava Ondřej Lapeš. „Mrzí to hodně, ale nedá se s tím nic jiného dělat. Doufejme, že se situace zklidní a podzimní sezona bude moci být spuštěna,“ přeje si.

O odložení na pozdější termín nebyla prý ani snaha. Těžké by bylo shánět nové termíny, natož hřiště. Malá kopaná se totiž v Jihlavě hraje na umělých trávních na Jiráskově ulici a v areálu Na Stoupách, kde trénují i týmy FC Vysočina. „Nestihlo by se to,“ má jasno Lapeš, podle něhož se zruší jaro i celorepublikové Superlize, v níž výběr MK Jihlava hraje. „Tam ještě rozhodnuto nebylo, ale pokud budou restrikce trvat, tak se hrát nic nebude, stejně jako ve velkém fotbale. Nedovedu si to ani představit,“ říká Lapeš.

Prezident MK Jihlava je také rád, že nemusí řešit finanční dopady. „My máme příjem jen z příspěvků a dotací, to by mělo běžet. Příspěvky od klubů, které jsme obdržely, budou přesunuty na podzimní sezonu. Kdo by chtěl peníze vrátit, tak stačí napsat požadavek emailem,“ uzavírá Lapeš.