Do sobotního finále se v Polné v rámci již osmého ročníku E.ON Junior Cupu probojovaly týmy FK Pelhřimov a FC Vysočina Jihlava. Vítězný tým z Jihlavy se při cestě do finále pořádně zapotil, a během prvních zápasů dokonce s Pelhřimovem prohrál, jak přiznal i trenér Vysočiny Lukáš Staněk. „Pelhřimov hraje silový fotbal a mají tam šikovné kluky, takže pro nás to bylo hodně složité. My máme kluky techničtější, ale ne tak fyzicky zdatné jako Pelhřimov, o to je to vítězství cennější."

O největší překvapení E.ON Junior Cupu v Polné se však postaral hráč z týmu SFK Vrchovina. Roman Hlaváč nastřílel v sobotních zápasech neuvěřitelných osmadvacet gólů. Získal tak titul nejlepšího střelce a současně se stal i horkým kandidátem na vítěze střelecké soutěže v rámci celého E.ON Junior Cupu. Dosavadní nejlepší střelci jsou za Romanem Hlaváčem v odstupu osmi gólů. Kanonýr Hlaváč tak může začít doufat ve vítězství, které by mu přineslo týden ve Fotbalové škole Petra Čecha.

Ten si už s jistotou užije nejlepší hráč turnaje. Z Polné si tento titul odvezla dívka z týmu FC Velké Meziříčí Hana Pavlasová. Nejlepším gólmanem byl v sobotu Lukáš Hudeček z SFK Vrchovina a ocenění v soutěži Udělte Bílou kartu Fair Play pro nejférovějšího hráče vyhrál Petr Vašák z FK Humpolec. Ceny v sobotním klání E.ON Junior Cupu předávali bývalí ligoví hráči Tomáš Kaplan a Robert Caha, kteří v současnosti hrají v dresech Slavoje TKZ Polná. Poblahopřáli i tomu nejmladšímu hráči. Jakub Blecha z FSC Stará Říše oslaví v tomto roce teprve šesté narozeniny.

Velkým lákadlem pro diváky E.ON Junior Cupu byl doprovodný program v podobě dovednostních fotbalových soutěží a E.ON Rodinných turnajů. Nechyběly ani jízdy na elektrických koloběžkách a ukázka elektromobilů a automobilů na stlačený zemní plyn CNG, které si mohli diváci v okolí stadionu vyzkoušet. Velkou atrakcí se stal i závodní speciál Tomáše Engeho opět na CNG pohon.