Domácí začali zostra. Dolejš v 6. minutě unikl po pravém křídle, probil se až do šestnáctky a poslal balon na malé vápno Dortovi, který bez problémů otevřel skóre. Po chvíli zahrozil z druhé strany Görner, jeho přihrávku však Třinečtí odvrátili na roh.

Druhý jihlavský úder přišel po čtvrthodině hry. Franěk se nabídl Krutému, pohrál si s hostujícími obránci a přesnou střelou k tyči odsoudil Lipčáka do role statisty. Třetí gól mohl vzápětí přidat Dolejš, míč ovšem skončil nad hostující brankou.

Ofenzivní smršť FC Vysočina pokračovala i v houstnoucím dešti. Po střele Gabriela se před Görnerem objevila poloodkrytá svatyně Třince, jenže střela domácímu záložníkovi nesedla. Za pár chvil zaváhali v rozhodujícím okamžiku i Franěk a Dort.

Po přestávce se snažil o aktivitu Třinec, ale slaboučká hlavička střídajícího Szmeka nemohla Uvarenka ohrozit. Udeřila tak znovu Jihlava: Krutý přihrál v 58. minutě Dortovi, jenž z hranice šestnáctky zamířil neomylně k tyči.

Na druhé straně nebezpečně pálil Szmek, domácí gólman však byl na místě. Uvarenko si vzápětí vybral i slabší moment, Malířovu střelu do odkryté branky ovšem zastavil Gába. A když už se hosté konečně radovali po ráně Onuchukwa, zmrazil jejich nadšení odpískaný ofsajd.

Změnit skóre mohl také Dolejš – pelášil zcela sám na Lipčáka, jenže balon poslal jen do jeho připravené náruče. Do střelecké listiny se zapsal až v 76. minutě třinecký Maroši, který po neuvěřitelných 602 minutách připravil Uvarenka o čisté konto.

Ofenzivním manévrům stále nebyl konec. Nejprve střídající mladíček Demeter, jenž pobyl na hřišti pouze pár vteřin, zakončil pěknou kombinaci FC Vysočina mazáckou patičkou, na opačné straně pak Matůš upravil na konečných 4:2.

FC VYSOČINA JIHLAVA – FOTBAL TŘINEC 4:2

Góly: 6. Dort, 16. Franěk, 58. Dort, 87. Demeter – 76. Maroši, 90. Matůš. Rozhodčí: Hrubeš – Lhoták, Moudrý. Bez ŽK. Diváci: 1190. Poločas: 2:0.

Jihlava: Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrič – Dort (73. Kosak), Gába, Görner – Dolejš (86. Demeter), Franěk (61. Simr), Krutý.

Třinec: Lipčák – Hupka (46. Hrdlovič), Chlebek, Kuděla, Bednarek – Malíř, Maroši, Ceplák, Eismann – Joukl (46. Szmek), Onuchukwu (75. Matůš).