„Je pravdou, že venkovní bilance Mladé Boleslavi je vynikající. Proti tomu my stále na vítězství čekáme. Přesto věřím, že když navážeme na výkon proti Brnu, tak můžeme i proti takto silnému soupeři uspět. Náš výkon se musí opřít o velké odhodlání a bojovnost, jak tomu bylo na Zbrojovce. Zde se výkon týmu blížil našim představám. Bohužel, udělali jsme jednu chybu, kterou soupeř potrestal," řekl kouč Vysočiny Michal Bílek.

S ohledem na vesměs povedený výkon v Brně moc změn v sestavě neplánuje.

„Nemyslím si, že by se naše sestava měla příliš měnit. Nadále platí, že nemůžeme počítat se zraněnými Šulkem a Kryštůfkem. Navíc zdravotní problémy má Urdinov," doplnil kouč FC Vysočina.
I přes lichotivé umístění Boleslav v posledních dvou domácích zápasech proti moravským celkům neuspěla podle představ.

Proti Brnu přišla v poslední minutě o výhru, a proti Zlínu dokonce prohrála 1:2, když byla po celé utkání lepším celkem. Nakonec o porážce rozhodl stále jihlavský útočník hájící barvy ševců Haris Harba. Přesto jsou Středočeši na lichotivé druhé příčce se tříbodovou ztrátou na Plzeň a jednobodovým náskokem před Slavií a Zlínem. Jejich kádr je prošpikovaný zejména v ofenzivě kvalitními fotbalisty. „Mají hráče, kteří se dokážou gólově prosadit. Na mysli mám Chramostu, Mebrahta, Přikryla nebo Mageru. Velkou posilu Mladá Boleslav získala v Matějovském, který hře dokáže dát myšlenku a spoluhráče uvolit do šance," upozornil Bílek.