„Byli jsme aktivnější, měli častěji míč, bohužel nám chyběla myšlenka ve finální fázi. Nedostali jsme se do stoprocentní šance," řekl polenský kouč Michal Lovětínský.
Velká Bíteš se podobně jako v krajském přeboru prezentovala pozornou obranou, což Slavoji dělalo problémy.

„Domácí bránili v podstatě v devíti lidech a nakopávali míče na vysokého útočníka. Abych se přiznal, tak mě to zaskočilo, protože šlo o jejich divizní premiéru na svém hřišti, spíš jsem proto čekal, že budou chtít hrát," podotkl lodivod Slavoje.

Po přestávce navíc jeho tým polevil v aktivitě, čehož Spartak dokonale využil a dvěma povedenými brejky zasadil favoritovi ránu.
„Přestali jsme být trpěliví, znervózněli jsme a pak už to byla křeč," pokrčil rameny Lovětínský.

Podle něj na týmu nezanechal stopy středeční desetigólový příděl od druholigové Sigmy Olomouc.

„Určitě ne. To potvrdil i začátek zápasu, který jsme měli pevně v rukách. Je to ale fotbal," řekl trenér Polné.

Slavoj ve Velké Bíteši navíc nebyl kompletní. Proti Olomouci se totiž zranil čerstvý mistr Evropy v malém fotbale a ofenzivní tahoun Daniel Kavka. „Vypadá to na natržený sval, minimálně čtrnáct dní nám ještě bude chybět. Ale na to se vůbec nechci vymlouvat. Máme v kádru jiné hráče, kteří by měli tuhle šanci využít," podotkl kouč Lovětínský.

O víkendu bude mít Polná možnost nápravy. V neděli přivítá Vrchovinu, které vstup do soutěže vůbec nevyšel a ze dvou domácích zápasů nemá ani bod.
„Vrchovina měla špatný los, o to víc u nás bude chtít uspět. My ale chceme doma vyhrát a napravit si reputaci z Bíteše," dodal Lovětínský.