Klidně to ovšem mohlo být vyšším rozdílem. „Oni to jen nakopávali a měli jedinou šanci, my jich měli spoustu. Mraky jsme jich neproměnili,“ říká trenér rezervního celku Slavoje Polná Jaroslav Tobolka, jehož tým vstřelil jediný gól zápasu už v 7. minutě. A to mu k němu pomohl výraznou měrou domácí Kourek, který nechtěně poslal Smutného vstříc Krupicovi. A útočník hostů nezaváhal.

Převaha lépe kombinujících hráčů z Polné byly i tak znatelná. „I když jsme o přestávce apelovali na chlapce, aby zvýšili aktivitu a vytvořili si tlak, aby lépe kombinovali a hráli po zemi, tak se to nezměnilo. Oni byli lepší a vyhráli zaslouženě,“ uznal kouč domácího výběru Radek Pavlíček, který vidí příčinu jarních nezdarů jasně. „Minule chybělo osm lidí, teď šest, a to je prostě na hře znát. Jsme rádi, že máme alespoň ty mladé, kteří se snaží, ale ta nezkušenost momentálně rozhoduje. Jaro je prostě totální tragédie, potřebujeme odkrýt deku, je ale nějaká těžká,“ doplňuje Pavlíček, který je rád, že jeho svěřenci nahráli základ pro záchranu na podzim a nyní se už strachovat nemusí.

To Slavoj se naopak po bídné první půlce soutěže neskutečně zvedl a sedmnácti jarními body se takřka na svého sobotního soka dotáhl. „Derby mohlo být klidnější, ale hlavně, že se vyhrálo. To se občas stane, že to v zakončení nejde. Kluky ale musím pochválit,“ říká Tobolka, který zve na dnešní vložený mač, který v Polné začíná v 17.30. „Teď ještě zvládnout středeční dohrávku s Rokytnicí a bude to snad definitivní,“ přeje si kouč.