V pátečním zápase (1:1) však nebyla na vině slabá střelecká potence. Naopak, tentokrát se Vysočina dostávala do šancí jen sporadicky.

Na serveru fotbal.cz vyskočila před jedenáctým kolem první ligy zajímavá bilance. V předchozích zápasech si fotbalisté FC Vysočina vypracovali 86 šancí, Dukla 87. Jihlavští fotbalisté skórovali pětkrát, Pražané patnáctkrát. Úspěšnost proměňování šancí byla tedy na straně favorita třikrát větší. Kdo čekal, že vše bude v zaběhnutých kolejích, tak se mýlil. Takřka maximálně produktivní byla Jihlava, šance zahazovala Dukla.

„V první půli to jakž tak ještě šlo, ale ve druhé půli jsme zalezli a Dukla nás zato potrestala. Neudrželi jsme míč, nechávali jsme volné prostory a soupeř si vytvářel šance," povzdechl si jihlavský záložník Lukáš Zoubele a dodal: „Hany (Jan Hanuš – pozn. autora) nás podržel a hodně toho pochytal."

To potvrdil i trenér Michal Bílek. „Je nutno podotknout, že nás v utkání výrazně podržel gólman Hanuš. Chytal velmi dobře. Souhlasím s názorem kouče Dukly, že Hanuš dnes byl naším nejlepším hráčem."

Právě Jaroslav Hynek byl spokojený se všemi herními aspekty svého týmu. Až na koncovku… „Musím být za naši hru spokojený. Ale fotbal se hraje na góly a ty jsme nedali. Příležitostí na ně bylo dost, ale brankáře se nám nepodařilo překonat. V rozhodujících chvílích byl klidnější než naši střelci. Je ale dobré poukázat na fakt, že tentokrát se do šancí dostávali mladší hráči, kterým ještě scházejí zkušenosti," podotkl trenér Dukly.