Osm divizních a jeden třetiligový klub z Vysočiny se v pátek a v sobotu představí v předkole nového ročníku MOL Cupu. Pro všechny celky se týden před startem dalšího ročníku amatérských fotbalových soutěží zároveň jedná o generálku.

V pátek od 17.30 bude na fotbalovém stadionu v Humpolci k vidění okresní derby dvou celků, které se brzy potkají také v moravskoslezské divizi. Domácí celek totiž vyzve Speřice, které si tak naostro vyzkouší kvalitu čtvrté nejvyšší soutěže.

Podobně k tomuto zápasu také fotbalisté TJ Dálnice přistupují. „Toto utkání bereme jako generálku před divizí,“ neskrýval kouč Speřic Jiří Holenda.

Kvalitní výkon podali fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) v přípravném utkání proti Letohradu, který vyhráli 4:2. A to ještě řadu dalších šancí zahodili.
Fotbalisté Slovanu se před výzvou v poháru ideálně naladili přesvědčivou výhrou

Los si trošku zažertoval s fotbalisty Havlíčkova Brodu a Velkého Meziříčí. Ve stejné fázi českého poháru na sebe totiž narazili už loni.

Třetiligový favorit by od 18.00 rád navázal na tehdejší výhru 3:0. „Vzhledem ke všem odchodům, které nás přes léto postihly, ale také krátké přípravě, pro nás letos není MOL Cup žádnou prioritou,“ prozradil kormidelník Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Druhým dechem ovšem dodal, že se jeho ovečky šetřit rozhodně nebudou. „Tréninkový proces ale nebudeme pátečnímu utkání přizpůsobovat. V případě postupu bychom navíc jeli opět na hřiště soupeře, o to je naše motivace nižší. Ten zápas beru vyloženě jako přípravný.“

To v táboře divizního Havlíčkova Brodu mají motivaci pořádnou. „Po řadě změn, kterými Meziříčí v létě prošlo, cítíme větší šanci na postup než před rokem. Navíc bychom do Brodu rádi přitáhli nějakého atraktivnějšího soupeře, což se nám v posledních letech příliš nedařilo,“ komentoval trenér Slovanu Jindřich Adamec.

Fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) v létě získali tři nové hráče. Další posily by chtěl jejich trenér Lukáš Michal co nejdříve ještě přivést.
Vrchovina přišla nečekaně o generálku. Lehká komplikace, prozradil kouč Michal

Trojlístek sobotních zápasů má výkop shodně v 17.00. Fotbalisté Ždírce doma vyzvou divizního soka ze Staré Říše, Bystřice pro změnu třetiligové Rosice.

Ve druhém okresním derby celků z Vysočiny pak Žďár nad Sázavou přivítá Velkou Bíteš. Domácí celek se musel propracovat z prvního předkola, v němž zvítězil na hřišti Nové Vsi 2:1. „Velkou Bíteš známe velice dobře. Jedná se organizované mužstvo, dobře brání, těžko se mu dávají góly. Pro nás dobrý test před soutěží. Jelikož v dalším kole vítěz doma přivítá druholigovou Jihlavu, budou chtít oba mančafty určitě postoupit,“ uvědomoval si kouč FC Žďas Václav Pohanka.

MOL CUP - PŘEDKOLO
PÁTEK: Humpolec – Speřice (17.30), Havlíčkův Brod – Velké Meziříčí (18.00).
SOBOTA: Ždírec nad Doubravou – Stará Říše, Žďár nad Sázavou – Velká Bíteš, Bystřice nad Pernštejnem – Rosice (vše 17.00).