Ještě v neděli dopoledne se fotbalisté Bedřichova chystali na odpolední zápas s Kouty, který se měl hrát na jihlavské „umělce“. Ale ke konfrontaci s týmem z krajského přeboru nedošlo. „Kouty to odřekly kvůli nemocem. Je to škoda, ale to jsou věci, které se mohou stát. Akorát nám to dali vědět v 11 hodin v neděli, takže to bylo trochu narychlo. Místo toho jsme měli v hale trénink,“ podotkl trenér Sokola Stanislav Muzikant.

Ani nedělní dopolední mač v Třešti, kde se měl představit domácí „átřídní“ celek se staršími dorostenci Havlíčkova Brodu, se nehrál. „My jsme nehráli, protože napadl sníh, a nebyl nikdo, kdo by to stáhl, takže jsme to odvolali,“ doplňuje kouč Třeště František Cvach.

Zápas 17. kola první fotbalové ligy mezi FC Vysočina Jihlava a SK Slavia Praha, 17. února 2018 v Jihlavě.
Počasí nám hodně pomohlo, uznal gólman Rakovan

Jediný, kdo si mohl užít první přípravný duel v novém roce, byl tým Rantířova. Ten se v sobotu poměřil s Jemnickem. A k vidění byla spousta ofenzivních akcí. V defenzivách to totiž skřípalo, i proto se zrodila gólová přestřelka. A ta mohla být klidně o několik branek bohatší. „Ze začátku byli kluci zakřiknutí, dostali jsme brzy dvě branky, ale pak se hra vyrovnala a my jsme měli světlé okamžikyv kombinaci, hodně šancí, které jsme neproměnili. Byla to dobrá příprava, i přesto, že jsme měli sestavu díky marodce hodně oslabenou. Nicméně tyhle první dva přípravné zápasy bude hrát stejně celý kádr. Až ty poslední dva chceme zkoušet tu ostrou sestavu,“ říká kouč Rantířova Radek Pavlíček.

„Na první přípravný zápas to mělo oboustranně svižné tempo. Více bylo k vidění ofenzívních činností. V defenzívách obou týmů bylo dost okének, ale to by se mělo s přibývajícími zápasy lepšit. Jsem rád, že jsem mohl vyzkoušet 18 hráčů,“ hodnotí trenér Jemnicka Zbyněk Kincl.

Nemocnice Jihlava prochází dosud nejzásadnější rekonstrukcí. Cena vyjde na stovky milionů.
Rekonstrukce interního pavilonu vrcholí

RANTÍŘOV – JEMNICKO 3:5
Góly: 35. K. Holub, 55. Lojda, 70. Kozák – 4. a 52. Axman, 12. a 28. Krejča, 80. Sevelda. Poločas: 1:3. Rantířov: Krupica (46. Böhm) – Kunče, Vyskočil, Grundza, Havlíček – Lojda, Karásek, J. Holub, Lát, Kozák, K. Holub. Střídali: Daněk, Housa, Bukovan. Jemnicko: Kopeček (53. T. Tesař) – Rejthar, Koutný (53. O. Tesař), Krejča (53. Smetana), Svěrák – J. Kincl, Vacuška, Bastl (53. Nikrmajer), Hošek (53. Kalášek) – Anděl (53. Sevelda), Axman (65. Bártů).