Zamíří do rodné Polné, která hraje krajský přebor.

Přitom se spekulovalo o jeho odchodu do Rakouska, kde byl dva dny na zkoušce.

„Tomáš tuto nabídku odmítl,“ oznámil ředitel jihlavského klubu Zdeněk Tulis. Samotný hráč své rozhodnutí obhajuje jasně.

„Musím říct, že to tam bylo tragické – prostředí, hřiště i úroveň. Byl jsem tam dva dny a říkal jsem si, jestli to mám ve svých jednatřiceti letech zapotřebí.“

Poté přišel zlom, v úterý ho kontaktoval manažer polenského klubu Jindřich Skočdopole, nabídl mu působení v polenském Slavoji a byla ruka v rukávu.

„Z Polné pocházím, navíc stavíme, takže mi to přišlo vhod,“ uznal útočník ostřílený zkušenostmi z ligových soutěží v Čechách i na Slovensku.

„Měl by přijít na půlroční hostování. Jsem domluvený s panem Tulisem, že se vše doladí po jeho návratu z Německa,“ mne si ruce Skočdopole.

Polenský odchovanec strávil v jihlavském dresu s přestávkami deset sezon a stihl nastřílet 37 branek.

„Tomáš pro nás udělal hodně, ale čeká rodinu a v Polné bydlí, tak se rozhodl pro tuto variantu. Vše by se mělo rozhodnout po návratu trenéra Urbana z Německa a po nedělním utkání s Boleslaví,“ řekl šéf klubu Tulis a dodal: „Ovšem je pravda, že v poslední době více nehrál, než hrál.“

Jednatřicetiletý forvard už včera se svými novými spoluhráči absolvoval první trénink. „Jdu do neznámého prostředí, ty kluky vůbec neznám, tak uvidím, jak mě přijmou,“ žertovala nová polenská akvizice, která bude jistě brána jako přestupní bomba krajského přeboru. „Ve svých letech už to takhle neberu,“ nedělal vědu ze svého odchodu z Jihlavy Kaplan.