Hodně slibně se na turnaji v Žirovnici představila nová jihlavská posila Vojtěch Přeučil. Dvaadvacetiletý útočník odehrál druhé poločasy proti Baníku Ostrava a Bohemians 1905. V obou zápasech patřil k nejlepším hráčům.

„V Jihlavě se zatím cítím super. Tým je dobře poskládaný, na hřišti si rozumíme, nemám si na co stěžovat," pochvaluje si fotbalista, který do FC Vysočina přestoupil z Dukly Praha.

Jeho výkon neunikl ani pozornosti trenéra Františka Komňackého. „Jeví se zatím dobře. Je typem důrazného hráče na hrotu útoku, který je nebezpečný před brankou," řekl jihlavský kouč.

Přeučil má navíc kvalitní kopací techniku, což předvedl proti Baníku. Jeho přímý kop přes zeď zaplul přesně mimo dosah jinak výtečného brankáře Pavlenky.

„Trošku jsem se o ten kop přel s Kosym (Jan Kosak, pozn. redakce), musím mu poděkovat, že mě k němu pustil. Chtěl jsem to takhle trefit," popsal jeden z nejhezčích momentů turnaje Přeučil.

Také ve druhém zápase mohl být ústřední postavou. Ve finále zadáky Bohemians hodně trápil, jeho parádička v podobně rány bez přípravy, která málem zbořila branku, ale gólem neskončila.

Přeučil si v Žirovnici zahrál už minulý rok ještě v dresu Dukly Praha. „Samozřejmě jsem si na to vzpomněl, je to tady fajn," dodal s úsměvem.