Částka to byla nadstandardní. Už jen v kontextu, kolik pořadatelé Perleťového poháru platívali jiným klubům. „Vzpomínám si, že třeba Olomouc jsme tu měli za čtyři tisíce. Podobné dohody byly s ostatními ligovými kluby. Třeba i s tehdy slavnou Duklou,“ porovnal.

Na druhé straně klubům se žádný luxus nenabízel. „Většinou to bylo jen o jídle. Snažili jsme se jim vyjít vstříc, aby měli aspoň něco dietního. V té době to ale nebylo nic lehkého. V restauracích se vařila jídla spíše pro dělníky než pro sportovce,“ zmínil skladbu tehdejších jídelníčků.

Fotbalové hvězdy podle Jiřího Poláčka ale nebyly žádné fajnovky. „Až na výjimky mi vždy přišli jako normální chlapi. Kabiny, které jsme jim tehdy mohli dát k dispozici, do těch by si dneska nesedla řada týmů v krajském přeboru,“ ujistil.

I proto ho stále mrzí trapas, který se na jubilejním ročníku stal ohledně výplaty startovného. „Peníze pro oba kluby jsme měli v jedné obálce. Bylo tam dvacet tisíc. Deset pro Spartu a deset pro Slavii. Poslali jsme to srovnat jednoho chlapa od nás z klubu, nebudu ho jmenovat, a brali jsme to za vyřízenou záležitost,“ popsal vznik neskutečně trapné situace.

Jenže za pár okamžiků bylo zřejmé, že celý obsah skončil v rukách funkcionářů Sparty. Na malér tak bylo zaděláno. „Museli jsme jednat. Já na to tehdy odvahu neměl, ale chlapi z výboru šli za sparťany. Naštěstí se dohodli. Prý jim řekli, že se jim to zdálo nějak hodně peněz. Deset tisíc jim vrátili,“ uvedl.

Pořadatelé tak z celé šlamastiky vybruslili dobře. Zásluhou diplomacie i osobní odvahy se dostalo deset tisíc také ke Slavii.