Ligový podzim se chýlí ke svému konci. Během šesti dnů odehrají jihlavští fotbalisté dva další velmi důležité duely s podobně sestupem ohroženými protivníky. V nich se bude rozhodovat, na jaké pozici a v jaké náladě bude Vysočina přezimovat. Mnohé může naznačit už zítřejší zápas v Příbrami.

Hráči Vysočiny do něj nepůjdou v nejrůžovějším rozpoložení. V posledních čtyřech ligových zápasech sice třikrát bodovali, ale především bezbranková remíza s Baníkem byla hodně studenou sprchou. Nedaří se navíc příliš ani herně, bod ze stadionu Bohemians byl velešťastný, Brno jihlavskou bídu ztrestalo vítězstvím. Jen ofenzivní představení s Jabloncem potěšilo.

Jihlava tak musí v Příbrami předvést nejen zlepšený výkon, ale také nutně bodovat. Nejlépe zvítězit. To se jí ale venku povedlo naposledy vloni v září, letos ještě domů tři body nepřivezla.

Souboj tápajících

Změnit tuto trudnou bilanci by právě v Příbrami bylo velmi vhodné, což si uvědomuje i trenér František Komňacký: „Příbram náleží mezi týmy, s nimiž se budeme prát o setrvání v lize. V sobotu tedy půjde o klasický duel o šest bodů, který umocňuje fakt, že jsme sousedi v tabulce a dosud jsme získali stejný počet bodů."

Ani Příbram totiž momentálně neprožívá optimální období. V posledních třech duelech získala pouze bod za domácí bezbrankovou remízu proti Slavii. Ve Znojmě prohrála 0:3, z Jablonce si v posledním kole odvezla dokonce dvojnásobný příděl branek.

Jak napovídají poslední výsledky obou týmů, sázkaři zřejmě budou před utkáním hodně věřit tipu na remízu 0:0. „Rozhodně nebudeme chtít spoléhat na to, že nedostaneme branku a uhrajeme bezbrankovou remízu," odmítá Komňacký. „Musíme a chceme být aktivní dopředu, ovšem v zápase musíme vyjít z kvalitní a zabezpečené defenzívy. Případné vítězství z Příbrami by nám strašně pomohlo, ale v naší situaci by ani bod nebyl k zahození," připouští přesto trenér Vysočiny.

Od domácích se dá očekávat důrazný a agresivní fotbal, který bude bolet. „Příbram dokáže na svém hřišti bodovat. Naposledy hodně zklamala v Jablonci, uvidíme, jak se její hráči s šestibrankovou porážkou vypořádají," přemítá jihlavský lodivod.

Komňackého může těšit, že se v reprezentační přestávce poněkud vylepšil zdravotní stav hráčů. „Částečně došlo ke zlepšení, když se uzdravili záložníci Vaculík a Kosak. Potíže bohužel přetrvávají u Masopusta a Šourka, kteří se přidávají k marodům Šilingerovi a Kopicovi," informoval Komňacký, se kterými hráči nejspíše nebude moci v sobotu počítat.