Úvod sezony nebyl z vaší strany špatný. Na to, jak těžký jste měli los, tak po pěti kolech to tak zle nevypadalo.
Po pěti kolech nebylo osm bodů v tabulce vůbec špatných. Ba naopak. Určitá euforie z nové soutěže a také pocit z dobré letní přípravy nám dal potřebné sebevědomí a nemuseli jsme se za vstup do soutěže vůbec stydět.

Jenže pak přišla šestizápasová šňůra bez bodu. Co se stalo, že se to zadrhlo?
Pak přišlo něco, co jsem osobně ještě nikdy nezažil. Šest utkání bez bodů, bez vstřeleného gólu s hrozivým skóre 0:14 a propad na poslední místo v tabulce. Jediné, co mě drželo nad vodou bylo to, že z těchto šesti zápasů jsme herně propadli pouze v jednom utkání, a to ve Zlíně. V ostatních zápasech jsme si vytvářeli šance, ale nedokázali je proměňovat. Ze sestavy nám kromě Šrámka nevypadl nikdo. Zkrátka jsme si přestali věřit v koncovce a ztratili potřebné herní sebevědomí. U některých mladších hráčů s tímto samozřejmě odešla forma a požadovaná výkonnost. Bylo nekonečné čekat na vstřelený gól a vyhraný zápas. Doufám, že takovouto šňůru zase pěkně dlouho nezažijeme. Od vedení oddílu jsme cítili podporu, což bylo také velmi důležité.


Projevilo se třeba i to, že jste byli nováčkem a hráčům chyběly z minulé sezony těžké zápasy?
Myslím si, že se hlavně projevilo naše mládí. Opravdu ve všech zápasech, kromě zápasu se Slávií a se Zlínem, jsme byli výrazně mladší. Je tedy logické, že když nám starší hráči přestali tahat tým a dávat branky, tak mladší ročníky toto nedokáží. To snad po nich ani nikdo nemůže chtít. Nemyslím si, že by nám chyběly těžší zápasy z minulé sezóny. V letním přípravném období jsme hráli proti opravdu silným soupeřům a dokázali si, že se s nimi můžeme rovnat.


Dá se říci, že vám v tuhle chvíli chyběl ten správný „zabiják“ a pravý střelec?
V týmu nemáme hráče, který by byl zabijákem a dokázal dát v nejvyšší soutěži třeba osm devět branek za půlsezonu. Možná bychom toto mohli chtít od Křivánka. Do budoucna to může splňovat Mirek Malata. Momentálně si na to ovšem musíme počkat a rozmělnit góly mezi více hráčů. Klasického zabijáka bychom určitě uvítali.


V závěru podzimu jste se dokázali vzepřít a ukázat, že sílu máte.
Zlom nastal v domácím utkání s Karvinou. Míra Malata chytl svoji šanci. Na Baníku ještě gól nedal, ale právě s Karvinou již ano, a zavelel ke zlomu. Toto utkání také konečně vyšlo Křivánkovi a nesmím zapomenout, že svoji šanci využil mladičký Shudeiwa. Další bodový zisk a celkem dobrý výkon jsme zopakovali v Českých Budějovicích. Následně jsme s odřenýma ušima, proti vynikajícímu Hradci, vydolovali bod, a vše jsme zpečetili výhrou na Slovácku. Těmito čtyřmi zápasy jsme do té doby zpackaný půlrok jakž takž zachránili.


A díky tomu jste šli tabulkou vzhůru.
Nenechali jsme si spodek tabulky utéct a naopak jsme opustili sestupové příčky. Toto je velké povzbuzení do zimní přípravy a do jarní části soutěžního ročníku. Neříkám, že bychom něco balili i s menším bodovým ziskem. Bylo by to ale vše obtížnější. Takto se nám dýchá opravdu lépe.


Nicméně jaro bude i tak těžké.
A co je v životě a ve sportu jednoduché? Pro nás všechny je to zkrátka výzva na kterou se musíme těšit a co nejlépe se na ni připravit. Když budeme všichni co nejvíce zdraví, tak to zvládneme.


Kdy začínáte přípravu na jaro a co máte v plánu?
Zimní přípravné období pro nás začne ve čtvrtek 3. ledna 2019. Během něj máme naplánováno celkem jedenáct zápasů. Budou tam Pardubice, Budějovice, Znojmo, Nitra, Hodonín, Senica, Petržalka, Jablonec, Slovan Bratislava, Ždírec nad Doubravou (muži) a Bohemians. Již po několikáté zamíříme na soustředění na Slovensko do Senice, kam jezdíme moc rádi.